Pokud jste si oblíbili nákupy v italském Miláně, pak je tento týden přímo stvořený pro vás. Doporučujeme vám navštívit Centrum Chodov!

Naším tipem je program Módní Chodov ve stylu světových „Fashion Weeks“, díky kterému můžete každý týden od 7. září do 4. října v Centru Chodov zažít jedinečnou atmosféru předních módních destinací. Tento týden je věnovaný městu Milán, takže si ho nenechte ujít! Těšíme se na stylová setkání s vámi! Sledujte facebookové stránky www.facebook.com/centrumchodov a stránky www.centrumchodov.cz.

Jak se nakupuje v Miláně? Oslovili jsme dvě cestovatelky a milovnice nákupů módy, aby nám popsaly své dojmy!

MilánoJsem nákupní maniak, to je o mně všeobecně známo. Moje vášeň se s věkem prohlubuje, svoji roli hraje určitě také prostředí, ve kterém se pohybuji. V redakci se o módě a „hadrách“, jak jim s láskou říkám, bavíme docela často, to bychom snad ani nemohly pracovat v magazínu pro ženy. Ostatně i vy, naše čtenářky, nejraději čtete o stylu, módě, oblékání, doplňcích, vůních nebo kosmetice, nových trendech i stálicích našich šatníků…

Donedávna jsem se v nákupech omezovala pouze na naši republiku, ale loni na konci léta, při dvojce vína „na Střeláku“ v Praze, moje kamarádka vyslovila tu lákavou větu: „Pojeďme nakupovat někam ven, co třeba Milán?“ Věděla, že já rozhodně tenhle její nápad nezametu jen tak pod koberec. Milán – Mekka módy, to si přece nenechám ujít!

Nechtěly jsme využívat nabídky různých „eurovíkendů“, chtěly jsme si udělat vlastní program… proto jsme se domluvily rychle, koupily jsme letenky, objednaly přes booking.com stylový hotel v milánském centru a v září jsme vyrazily na prodloužený víkend vstříc italskému Dolce Vita.

Pokud máte rády italskou módu, jeďte se inspirovat přímo do Itálie. Většinu věcí koupíte samozřejmě i u nás, ale nákup přímo v Miláně má ještě něco navíc. Atmosféru tohoto výjimečného města. Určitě je potřeba připravit se na to, že peněženka dostane zabrat, ale na druhou stranu – jindy si koupíte spoustu (třeba i levnějších) kousků, které nakonec neumíte zkombinovat a zjistíte, že vám jenom leží ve skříni.

V Miláně se stačilo porozhlédnout kolem sebe, inspirace je spousta.

Můj postřeh? Italky si libují v kvalitě, kabelkou nebo lodičkami z umělé hmoty je rozhodně nenadchnete... A nemusíte mít zrovna Pradu, kvalitní kožené doplňky seženete v různých cenových kategoriích, ale do Milána si určitě přijeďte aspoň pro tu inspiraci, a abyste věděla, co frčí nejen na italských molech, ale také na italské ulici.

chodovZákulisí focení kampaně

Podívejte se na video z focení módní kampaně s Terezou Maxovou pro Centrum Chodov!

Co jsem si z Milána přivezla já? Můj nákupní seznam:

Černý top Fornarina s průsvitnými a krajkovými vsadkami. Klasika, která nezklame.

MilánoFornarina je italský obchod, oblíbený i u nás – je cenově dostupná, prodává mladistvou módou, která má vtip a nápad, nuda u Fornariny nehrozí!

Náušnice ze soukromé dílny, kombinace stříbra, zlata a droboučkých perel.

Chtěla jsem si z Milána dovézt něco, co vydrží nadlouho a na čem se při výrobě bezpochyby podílely italské ruce. Malá soukromá dílnička uprostřed milánských uliček měla atmosféru, na kterou nezapomenu.

Vlněný pléd Gucci s kožešinou

Když už, tak už. :) Nejdražší nákup, který se ale už mnohonásobně vrátil. Měkoučký pléd se dá nosit místo svetříku a nahradí i lehkou bundu, protože skutečně hřeje. Středem čtverce se táhne kožešinový pás z lišky, který pléd zdobí tak, že se dá vzít klidně i k večerním šatům. Univerzální a praktický, zároveň i kvalitní a luxusní. Kousek, se kterým nešlápnete vedle. Takhle to umí Italové.

Neváhejte a zajeďte si do Milána, určitě vás nezklame! Pokud nebudete mít čas letět do Milána, navštivte obchody s italskou módou u nás v Čechách. Mým tipem je pražské Centrum Chodov – zde najdete obchody, které vás, aspoň pomyslně, přenesou do Milána i bez letenky.

Klára

Do Milána cestuji pravidelně, ale ne ta často, jak bych si přála. Miluju italskou módu, mám ráda její rozmanitost. Bytostně potřebuji čas od času nové outfity, ve kterých se cítím dobře, které mi sluší. Vím, že Milán nikdy nezklame. Projdu si obchody kolem historického Dómu, to je moje nejoblíbenější italská destinace pro nákupy a vyžití potřeby nákupů oblečení. Když mne nákupní horečka popadne v Praze, vím, že obchody s italskou módou jsou spolehlivě po ruce. Proto se teď těším na týdny módy v Centru Chodov, kde můj oblíbený Milán bude zastoupen hned v prvním týdnu.

Jana

Reklama