A teď je jedno, jestli se jeden těší domů, protože tam čeká někdo, koho má rád, kdo ho má rád, nebo třeba do práce, kde je spokojený a kde jsou lidé, se kterými si rozumí i zasměje. Dokonce i se šéfem se lze občas zasmát.

V případě toho našeho alespoň ano, pokud se člověk smíří s faktem, že v drtivé většině případů bude předmětem zábavy on sám. Tedy, né šéf.

I když existují výjimky, kdy je i šéf oním humorným článkem. A je to nebývalá legrace.

U toho ovšem šéf zpravidla osobně nebývá, takže se nezasměje.

s

Mrzuté.

On si to ale vynahradí na poradách, kde rozverně hází gumovými hračkami ze svého stolu po těch, kteří mají připomínky, takže nejčastěji po mně.

Hledala jsem dnes v jeho nepřítomnosti tu gumovou věc, na kterou napsal propiskou i mé jméno (ano, teď je to řízená střela), ale někam zapadla při posledním útoku. Myslela jsem, že pod jeho stůl.

Moc jsem vám toho ušáka s předkusem a jízlivým úsměvem (mám na mysli tu věc) chtěla ukázat. Nemohla jsem ho najít.

V ten moment jsem byla přistižena, kterak se plazím po zemi po čtyřech pod jeho stolem.

Byl překvapen, ale ne rozezlen. Vysvětlila jsem svou činnost tím, že čerpám inspiraci u nejvyššího, a tato poloha je pro mě maximálně produktivní, což ho uspokojilo.

Mám ho!!!

us

Náš šéf je veselý chlapík.

Odpouštím mu, že porada k článkům na další týden se zpravidla protáhne na dvě hodiny. On bývá v té době naobědvaný, takže je spokojen a hovorný. My druzí budeme mít alespoň štíhlé figury.

Má i potřebnou autoritu, která chodí tak nějak sama od sebe, nebo ji malinko popostrčí zlým kukučem, který je znamením, že prozatím neobědval.

Inteligentní jedinec odpluje tiše do své kanceláře a čeká na vhodnější dobu, kdy zažádat o den volna.

Mnohé také zvládne jeho citlivý výběr přikázání, životních moudrostí a hesel. Řídíme se jimi, a proto jsme veselí, zdraví a spokojení.

Kupříkladu toto pokládám za geniální způsob, jak neverbálně komunikovat s podřízenými, a přitom nikterak násilně.

s

Sdělení je pozičně umístěno na dveřích JEHO kanceláře.

Pokud přijmete tento nenápadný, leč dostatečně výmluvný vzkaz a před vstupem odložíte vlastní myšlenky u nohy stolu Klárky Milošové, není žádný důvod se obávat.

Odcházíte spokojení a převelice šťastní.

I váš šéf je šťastný.

V tuto chvíli právě soustředěně pročítal vydání na příští týden, což lze snadno odhadnout z jeho přísně pragmatického výrazu.

s

A pak, že to nejde. Vztahy s nadřízenými mohou být i plné pohody, vzájemnosti, a atmosféra na pracovišti je mnohdy příjemnější než doma.

Proto také býváme více v práci než ve svých domovech. :-))


A teď vážně

Všem vám, čtenářkám, pro které tady člověk rád zůstane i chvilku déle a které snahu a mnohdy vykoukané oči stokrát vrátíte pozorností, kterou věnujete naší práci, za všechny v redakci vám přeji překrásné vánoční svátky plné lásky, úsměvů a pocitu štěstí.

Přeji vám i vašim blízkým hodně zdraví i radosti.

Přeji vám, abyste měli zítra koho obejmout, pohladit, potěšit, a aby se to stejné dostalo od někoho, na kom vám záleží, i vám.

KRÁSNÝ ŠTĚDRÝ DEN!

Reklama