Jeden skoro šílený profesor, jedna chytrá holka s culíky a jeden malinkatý zrzavý kluk se rozhodli vyloupit nejbezpečnější banku světa v Londýně. Ale jak to propána souvisí s finále anglické fotbalové ligy? Přečtěte si tuhle knihu!

 

bJe to kniha o nejbezpečnější bance světa, nejbohatším muži světa, nejdražším fotbalovém hráči světa, konci světa – ne, počkat, o tom byla ta předchozí knížka. Tentokrát je to mnohem horší. Tak zlé, že už pravděpodobně nikdy, NIKDY, nebudete chtít jíst parmezán.

 

Doktor Proktor, Bulík a Líza se musí vypravit do Londýna, aby zjistili, kdo uloupil norský zlatý poklad. (Mohlo by se zdát, že půjde o obrovské množství zlata, ale protože Norové jedí spoustu sladkostí a pak potřebují hodně zlata na plomby, scvrknul se norský národní poklad na jednu jedinou zlatou cihlu.) I přesto však má naše trojice za úkol získat zlato včas zpátky ještě před každoroční Kontrolou norského zlatého pokladu, jinak Norsko dozajista zachvátí panika a zavládne chaos. Přestrojeni za detektiva, starou paní a nemluvně proniknou do bandy nejstrašlivějších ničemů, kterou vede dáma tak ďábelská, že si ji netroufne zatknout ani samotný Scotland Yard…

 

Vychází 23. 10. 2013, pevná vazba s přebalem, 216 stran, běžná cena: 298 Kč

Originální název: Doktor Proktor og det store gullrøveriet

Přeložila: Eva Dohnálková

 Ukázka z knihy: http://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/doktor_proktor_a_velka_loupez_zlata

 

Jo Nesbø (*1960, Oslo) – nejznámější současný norský spisovatel a hudebník, původním vzděláním ekonom. Věhlas mu přinesly především jeho krimi romány s detektivem Harry Holem. V roce 2007 vydal Nesbø svou první dětskou knihu Doktor Proktor a prdicí prášek. Ani na tomto poli nezůstal za svými romány pozadu  a brzy následovaly další díly Doktor Proktor a vana času (2008), Doktor Proktor a konec světa, možná (2010) a Doktor Proktor a velká loupež zlata (2012).

 Autor srší nápad za nápadem, jeho humor je neřízenou střelou, která každou chvíli vybuchne, rozprskne se a její jiskřičky letí dál a znovu třaskají. Na některých z nich je navlečený děj, jiné jsou samonosné, vystřelené prostě jen tak z radosti. Čtenář se tetelí hned u prvního dialogu…

Již vyšlo:

n

DOKTOR PROKTOR A PRDICÍ PRÁŠEK

Když se klučina jménem Bulík přestěhuje do uličky Dělová, rychle se dává do party s Lízou, šikovným děvčetem ze sousedství, a dobromyslným, byť značně podivínským vynálezcem doktorem Proktorem. Doposud zneuznaný vědátor vynalezl prdicí prášek a zprvu nepříliš použitelná věc se ukazuje jako ten nejbáječnější vynález na světě. 

 

hDOKTOR PROKTOR A VANA ČASU

 Doktor Proktor se vydává do Paříže, aby znovu našel svou dávnou lásku, Julietu Margarínovou. V poštovní schránce Lízy Pedersenové v Dělové ulici se jednoho dne objeví zvláštní pohlednice. Je od doktora Proktora. Líze a Bulíkovi se nakonec podaří vzkaz rozluštit a zjišťují, že doktor Proktor se bez jejich pomoci nemůže dostat nazpět z minulosti. Proč je ale jeho zpráva šifrovaná? Hrozí mu nějaké nebezpečí?

 

 

bDOKTOR PROKTOR A KONEC SVĚTA. MOŽNÁ…

Je konec světa na spadnutí? Budeme čelit drtivé invazi z vesmíru? Pokud si chcete všechny ty více či méně pravděpodobné předpovědi ujasnit a hodláte v dohledné době přečíst jen jednu knihu o konci světa, sedminohých peruánských pavoucích, a samozřejmě o Bulíkovi, Líze a o tom nejšílenějším vědátorovi, jakého si jen umíte představit, doktoru Proktorovi, pak jste tu správně.

 

 

h

 

 

 

 

 

 

 

Nakladatelství JOTA propagace@jota.cz

Reklama