Novinky

Doktor a špatný odhad

Čtenářka Renata měla v dětství skoliózu a starý doktor jí předpověděl hrb. Ona se mu ale postavila, a jak dopadla, se dovíte od ní. Děkuji Vám Renato za příspěvek.

Moje největší vítězství

Za největší vítězství v životě považuju děti. Ale tak to má asi každá máma…

Mám ještě jedno vítězství – z dětství. Jako malá jsem měla křivá záda, skoliózu páteře, kterou mi doktorka objevila asi v 11 letech. Bylo to ještě za socialismu, lékařská péče nebyla tak rozmanitá a hlavně si člověk nemohl vybírat. Dětská doktorka nás prostě poslala na ortopedii kamsi do města, kde byl takový starý doktor, podle mě tehdy skoro na smrtelný posteli. Prohlédl mě, změřil mi záda, řekl, ať se ohnu, aby se pořádně podíval, jak jsou křivá.

A pak si začal něco psát na stroji. Mamka, která tam se mnou byla, se ho nesměle zeptala, jak to vypadá a co se s tím dá dělat. Koukl na ni, pak na mě a řekl: No, záda má hodně křivý, chudák holka. Možná jí naroste i hrb.

Málem jsem šla do mdlob a mamka taky. Ale odmítly jsme mu věřit. Řekly jsme si, že takový starý doktor nemůže vědět, co bude za pět let. Začala jsem cvičit, chodit na rehabilitace, plavat, mamka se mnou, a taky jsme začaly chodit na jógu.

A jak to dopadlo? Hrb nemám, všechno jsem vycvičila. Zvítězila jsem nad pochmurnou diagnózou starého doktora.

 I když – možná kdyby to tehdy neřekl, nenakoplo by mě to a tolik bych se nesnažila.

Renata


Co vy považujete za vaše největší vítězství?

Pište mi to na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás odměním, koho se dovíte dnes v 16 hodin. Čím? Opět nějakým překvapením. Snad na něj také dlouho nezapomene!

   
10.02.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Radek Kříž

Komentáře:

  1. avatar
    [1] datura [*]

    Taky jsme na to byli podobně, dcera prý těžkou skoliozu a kdoví, jak to dopadne. Naštěstí to vysportovala, nejdřív běh, potom tenis, medaile už nemá kam dávat, zvládla v pohodě porod a hrb nemá a to prý ji hrozila i noha kratší o několik cm. Tak nevím. Doufám, že se doktor jenom spletl.Sml24

    superkarma: 0 10.02.2014, 14:47:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme