Domácnost

Dokončujeme rekonstrukci bytového jádra

Při rekonstrukci bytového jádra můžete uvažovat i o změně dlažby v předsíni a kuchyni.
Jak se práce v bytě prodlouží?
„Pokud klient požaduje dlažby v předsíni a kuchyni, je nutné počítat s delší dobou realizace o cca 4 dny. Veškeré dlažby, které se provádějí, musí splňovat normy na kročejový útlum. Proto se pod dlažbu musí dát kročejová izolace.“

Opravdu to musí být?
„Ano, její nutnost je dána konstrukcí podlah, což by mělo vyplynout z dokumentace k domu. Řada lidí toto neví a bohužel ani některé firmy toto neakceptují a provádějí rekonstrukce bez kročejových izolací. Někdy se stává, že sami klienti chtějí v rámci úspor realizaci bez těchto izolací. Přiznám se, že takovéto zákazníky odmítám. Obě strany se totiž vystavují postihu a nevyplatí se to,“ vysvětluje ing. Nedvěd.

V této souvislosti mne napadá, že tím klient dává najevo netoleranci k spolubydlícím. Sousedi pod takovýmto klientem slyší klapání podpatků, pračku, … Chtěli byste vy sami slyšet klapání podpatků sousedů nad vámi?

Pojďme dále. Jak je to s vlastní kolaudací?
Kolaudace se provádí na žádost stavebníka. Jedná se o návštěvu kolaudační komise stavebního úřadu, a pokud byla stavba provedena dle stavební dokumentace, jedná se o administrativní úkon,“ poodhaluje kapitolu kolaudace ing. Nedvěd.

Co když vzniknou neshody?
„V průběhu realizace může dojít k neshodám mezi klientem a realizační firmou. Proto doporučuji trvat na vedení stavebního deníku, je to Váš jediný zákonný doklad, ve kterém můžete psát své postřehy, námitky či případné nesouhlasné stanovisko s postupem realizační firmy. Ke všem zápisům, tedy jak od investora, tak od realizační firmy, se musí vždy protistrana vyjádřit, jinak se má za to, že s vyjádřením souhlasí. Pokud by došlo k řešení sporů před soudem, máte v ruce podklady. Stavební deník by měl být na stavbě od jejího zahájení až po její dokončení. Lze se také domluvit, že stavební deník bude na stavbě vždy, když bude kontrolní den. Kopii stavebního deníku požaduje kolaudační komise, takže stejně by realizační firmy musely nějaký vyhotovit.“

Na závěr snad jen hodně trpělivosti, všichni jsme jen lidé.

A já děkuji ing. Bohumilu Nedvědovi za vysvětlení ohledně rekonstrukcí bytových jader.

   
17.05.2004 - Dům a byt - autor: Tereza

Komentáře:

 1. [16] Maják [*]

  Doporučuji se při rekonstrukci bytu obrátit na nějakou ověřenou firmu. Ušetří vám to veliké množství práce, kterému byste se jinak při rekonstrukci bytového jádra nevyhnuli.

  superkarma: 0 29.06.2014, 10:27:35
 2. [15] katkaP [*]

  pro me je tedy takova rekonstrukce hotovou cernou murou, ale nastesti mame spolecnost, ktera nam vysla maximalne vstic, takze s nimi je rekonstrukce bytoveho jadra naprosto super zalezitost

  superkarma: 0 05.09.2010, 15:09:18
 3. [6] Janík [*]

  taky jsme předělávali koupelnu, řečeno celou bourali, ještě že už to máme za sebou, fuj fuj fuj

  superkarma: 0 17.05.2004, 11:55:35
 4. avatar
  [5] pajda [*]

  Laydyana: s největší pravděpodobností budeš k nové vaně a novému záchodu pořizovat i nové rozvody vody - a to už je zásah, ke kterému stavební povolení potřebuješ. Na výměnu futer dvěří - tedy stavebního prvku - je potřebuješ určitě. Ale k opravám menšího rozsahu (což by mohly být) nepotřebuješ projekt - stačí ti nákresy.

  superkarma: 0 17.05.2004, 10:50:12
 5. avatar
  [4] *modrá [*]

  Laydyana: pokud jenom vyměníš zařizovací předměty a nebudeš nic bourat nebo přestavovat tak žádné stavební povolení ani ohlášení nepotřebuješ.

  superkarma: 0 17.05.2004, 10:25:44
 6. avatar
  [3] Žábina [*]

  tak kročejovou izolaci určitě nemají sousedi, kteří bydlí v bytě nad mojí maminkou...přistěhovali se nedávno, všude si dali dlažbu, a od té doby se jejich dupání rozlíhá po celém bytě i mojí maminky ....

  superkarma: 0 17.05.2004, 09:00:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme