Představte si místo, kde se všechny každodenní starosti rozplynou. Místo, kde vaše svaly, páteř a klouby dokonale relaxují. Představte si pocit výjimečného pohodlí a odpočinku. Kvalitní spánek ovlivňuje nejen náš zdravotní stav a psychickou pohodu, ale i to, na čem spíme. Na matraci se rozhodně nevyplatí šetřit, vždyť právě v posteli trávíme třetinu svého života. Pro ty, kteří milují spánek, je tu Magniflex - italské matrace nejvyšší kvality, které promění vaší ložnici v opravdovou oázu klidu.

Ročně prospíme až tři tisíce hodin. Během spánku naše tělo čerpá nové síly a shromažďuje energii na další den. Většina lidí výběr kvalitní matrace podceňuje a přitom právě ona má stěžejní vliv na to, jak hluboký bude náš spánek a nakolik se budeme cítit po probuzení odpočinutí. Vhodnému výběru matrace bychom měli obětovat dostatek času. Každý člověk je totiž unikátní tvor, má svoje individuální potřeby a vhodnou matraci by si měl před samotným nákupem dostatečně vyzkoušet. Nabídka na našem trhu s matracemi je nepřeberná a výběr vhodné matrace se někdy stává opravdovým oříškem. Na co bychom si tedy měli dávat pozor?

magniNěkteří výrobci nabízejí ortopedické a zdravotní matrace přes internet za neuvěřitelně nízké ceny. A právě tady si můžete ověřit, zda se nejedná o klamavou reklamu. Skutečné zdravotní matrace totiž musí mít vždy sníženou sazbu DPH, což je aktuálně 10 procent. Dalším důležitým ukazatelem při výběru matrace je i ochota personálu ve specializovaných prodejnách. Správný prodejce by se vás měl zeptat na spoustu detailů. Na to, jak jste vysocí, kolik vážíte, na vaši oblíbenou pozici ve spánku ale i na to, jestli preferujete tužší nebo měkčí lůžko.

Dalším důležitým krokem je výběr vhodného tipu jádra a potahu. Na trhu se stále ještě objevují pružinové matrace, které jsou doslova rájem pro roztoče. Pokud chcete opravdu kvalitní matriál, volte polyuretanové a viskoelstické pěny. Matrace z těchto matriálů jsou vysoce prodyšné, rychle odpařují vlhkost, neudržují se v nich roztoči a zabraňují proleženinám. To, že se jedná o skutečně kvalitní materiály, potvrzuje i prodloužená záruka na jádra, která bývá 10 let.

Důležitý je i správně zvolený potah. Nemělo by nás zajímat pouze to, jestli je snímatelný, ale především byste se měli zajímat o jeho složení a použité materiály. Mezi absolutní špičku na našem trhu patří potahy z přírodních materiálů, jako jsou mořské řasy, kukuřice, sója, bambus, lenpur a další dřeviny nebo potahy z technologicky vyspělých látek jako je Coolmax nebo Outlast s termoregulačními a akumulačními vlastnostmi.

Výjimečných a čistě ekologických materiálů v potazích využívá i společnost Magniflex. V kolekci matrací Geoethic naleznete nejen vysoce kvalitní viskoelastické a polyuretanové pěny doplněné o blahodárné esence za aloe vera a sóji, ale také čistě přírodní potahy, které neobsahují žádné toxické a škodlivé látky. Jsou vysoce prodyšné, rychle odpařují vlhkost a mají omlazující účinky. Více na www.magniflex.cz.

Užitečné tipy, které by se vám mohly hodit:

  • magniMatraci vždy kupujte ve specializovaných prodejnách - studia zdravého spaní a showroomy
  • Sdělte své požadavky na matraci vyškolenému prodejci a výrobek samy vyzkoušejte
  • Matraci zkoušejte s vhodným polštářem, který zaručí dokonalou oporu pro vaši krční páteř
  • Pečlivě si prostudujte složení jednotlivých matrací
  • Požadujte po výrobci certifikáty, které zaručí vysokou kvalitu výrobku a absenci škodlivých látek
  • Informujte se o záruce na jádro matrace. (U kvalitních výrobků je záruka na jádro až 10 let)
  • Vybírejte matraci pouze u renomovaných výrobců, kteří mají na trhu dlouholetou tradici

Myslete na své zdraví, na matraci rozhodně nešetřete. Investice do vašeho zdraví je dlouhodobou investicí, která se vám nepochybně vyplatí. Změňte svůj životní styl a vyzkoušejte matrace Magniflex na vlastní kůži! Více na www.magniflex.cz.

Reklama