Návrat k přírodě jen potvrzuje nezastupitelnou roli vody v našem životě. Tak jak kdysi i dnes se vracíme k jejím pramenům a hledáme to nejlepší…    

Tekoucí poklad francouzských Alp

Když se řekne Evian, většina z vás si vybaví osvěžující vodu v hezké láhvi, ze které se dobře pije. Jen málo lidí však začne pátrat po tom, proč má Evian tak jedinečnou chuť.
Odpověď je jednoduchá. Evian je voda pocházející ze středu panenské přírody francouzských Alp. Proto má neopakovatelnou chuť a nejvyšší kvalitu. Vyvážené složení vody posiluje zdraví a pozitivním způsobem ovlivňuje krásu pleti.

Markýzův příběh

Historie Evianu sahá až do období čtvrtohor, kdy se Rýnský ledovec sesunul směrem k severním Alpám a zanechal za sebou morény bohaté na minerály. Samotná voda však začíná svoji pouť v podobě dešťové kapky nebo vločky na mohutných štítech francouzských Alp v oblasti Chablais, na náhorní plošině Vinzier.

Voda se časem pomalu filtrovala a přešla několika geologickými vrstvami. Tak získala bohaté množství minerálů, které zároveň slouží jako její přírodní ochrana.

Až v roce 1789 markýz de Lessert objevuje v alpském městečku Evian les Bains osvěžující chuť a ozdravující účinky pramene Cachat.

Dokonalé složení

Evian je přírodní minerální voda, která je balena přímo u zdroje. Neprochází žádným zpracováním ani úpravami. Tak jako lidské tělo, má neutrální PH a dokonale vyvážené složení. Voda obsahuje vápník, hořčík, hydrogenuhličitany, sodík, dusičnany a sulfáty, které jsou ve správném poměru. 

Výroba a balení Evianu probíhá pod dozorem Ministerstva zdravotnictví Francie. Laboratoře Evianu provádějí až 300 výstupních kontrol za den, aby byly ujištěny, že voda v láhvích je přesně taková, jaká vytéká z pramene Cachat.  

Voda pro každého

Evian je 100 % přírodní voda bez jakýchkoliv zásahů člověka. Je to voda té nejvyšší kvality a má neutrální chuť.

Díky charakteru a vyváženému poměru minerálů je Evian dokonalým osvěžením pro lidské tělo a vhodný pro rychlé trávení. Evian se dá pít dlouhodobě a je doporučován v jakémkoliv věku - od kojenců až po seniory.

Jde především o zdraví

Svým složením pomáhá Evian z těla vyplavovat škodliviny. Udržuje svěžest, fyzickou i psychickou pohodu, které jsou potřebné pro zachování každodenní harmonie. Nízký obsah solí, dusičnanů i sodíku se osvědčil v dermatologii i při různých typech diet. Je známo, že právě toto složení přispívá k mladistvému vzhledu pokožky.

Kromě vzpomínaných účinků je potřebné myslet i na pravidelný pitný režim. Evian je proto výborným společníkem na cestě k jeho dodržení.

Soutěžní kvíz pro Vás je tu! Klikněte SEM.

Reklama