Vinařství Reisten produkuje vína již patnáct let a za tu dobu si vybudovalo na domácím trhu výsadní pozici. Díky vlastním vinicím, umístěným na nejlepších tratích na Pálavě, a ideálnímu výběrů odrůd patří vína z Reistenu ke špičce tuzemské nabídky. Zákazníci mohou vybírat vína ze dvou exkluzivních řad s názvy Classic a Maidenburg. Pojďme si obě řady představit.

vini

Viniční trať Pod Pálavou

Řada Classic je stylově i výrazově čistší, přístupnější a v dobrém slova smyslu jednodušší. V této kolekci jsou samozřejmě zařazena pouze přívlastková vína s výrazným odrůdovým charakterem. Vína z řady Classic jsou suchá, hravá a lehká, neboť mají vždy maximálně 13 procent alkoholu, ale většinou ještě o trochu méně. Proto jsou tato vína vhodná pro každodenní využití, ať už v kombinaci s jídlem či jako ideální doprovod při posezení s přáteli. Nejlepší charakteristikou těchto vín může být jejich fantastická „pitelnost“, protože s každým douškem dostáváte chuť na další. 

Vyšší řada Maidenburg prezentuje výrazná a unikátní vína, která nemají jednotící prvek, neboť vždy odrážejí vyzrálost hroznů toho kterého ročníku. Proto vína z řady Maidenburg mají různý obsah zbytkového cukru, který je samozřejmě vybalancovaný s kyselinami a podpořený příjemnou mineralitou. Tato vína jsou mohutnější, výraznější a plnější, což je předurčuje k delší archivaci. Vína zařazená do řady Maidenburg přinášejí mimořádný zážitek, proto se hodí do vyšší gastronomie a pro zvláštní příležitosti.

budova

Budova vinařství Reisten

„Naše vína jsou vždy jedinečná. Jsme si zcela vědomi toho, že pokud chceme být mezi vinařskou elitou, musíme vyrábět více než nadprůměrná vína,“ vysvětluje strategii firmy její obchodní manažer Václav Šmach s tím, že mezi každoroční klenoty Reistenu patří především Riesling, Sauvignon či Ryzlink vlašský, a samozřejmě Pinot blanc a Pinot gris. Tyto odrůdy nejlépe odrážejí terroir na Pálavě, který má ve srovnání s ostatními oblastmi na Moravě více volného vápna v půdě, což dává vínům unikátní mineralitu. Potvrzením kvality vín Classic a Maidenburg je mnoho úspěchů na světových i domácích soutěžích.

soviris2rismaide

Z pestré nabídky vín společnosti Reisten vám představíme několik zajímavých novinek ročníku 2013, které právě přicházejí na trh. Jednou z nich je Sauvignon Classic 2013, víno se svěží vůní mladých kopřiv a jemným aroma černého rybízu. V plné chuti se projevují vyvážené kyselinky podpořené broskvovými tóny. Dalším povedeným vínem stejné řady i ročníku je Riesling Classic, s lehkou minerální vůní s tóny limetky a čerstvého jablka, v jehož harmonické chuti dominují příjemné ovocné tóny. Třetím tipem z portfolia vinařství Reisten je Sauvignon 2013 z řady Maidenburg, mimořádně elegantní víno s výraznou vůní černého rybízu a šťavnatou, kořenitou chutí s příjemnými tóny zralého angreštu.

Reklama