Čtenářka Kamir by ráda vnesla do hádek trochu optimismu, čtenářka bokul zase neví, co už je hádka. Co si obě myslí, si můžete přečíst v našich dvou posledních příspěvcích.

To je skvělé, když se hádkám umí člověk zasmát... Ale každý to asi nedokáže, milá Kamir.

A s Vámi, milá bokul, vřele souhlasím, děti by hádky zažíval neměly... Moc děkuju za příspěvky a přeju hezký den.


Milá redakce ženy IN,

téma hádky je negativní, nelíbí se mi. Tu hru by si zasloužili skoro všichni pisatelé.

Trochu optimismu do hádek. Dokázat se hádce po čase zasmát? umí to někdo?

Naposledy jsme se hádali s manželem kvůli dceři škole (2x do roka hádku stihnem). Biologie nerosty já hájila, že 4 na vysvědčení opraví ne li5 nám nezkazí prázdniny, zabere. Manžel, že šutry (nerosty) taky neměl rád. Moje jak to můžeš říct a porovnávat? byli jsme v sobě.

Manželův závěr, že jsou to GENY, můj LENOST. Dcera se nás lekla naší hádky, že opravila vše. Když se chceme zasmát říkáme „líné geny“.

I popelnice nám ujíždí, tak se tomu zasmějme 2 týdny to smrdí alespoň sousedi vědí, že nejsme bez chyb.

Pěkný letní den přeje Kamir


Dobrý den všem.

Jen krátce k dnešnímu tématu… Co to jsou vlastně hádky? Výměny názorů? S emocemi bez emocí, nebo je to jedno? Nebo je to zcela něco jiného? V říjnu s manželem oslavíme 5 let manželství. Za tu dobu, co jsme svoji by můj muž řekl, že jsem se změnila. A já bych v jistých směrech řekla totéž o něm. Z mé strany ta změna spočívá zejména v tom, že když se mi něco nelíbí, řeknu to. Po zkušenosti ze vztahu, kde jsem milovala a mlčela. A pak jsem dostala kopačky a uvědomila si, že jsem tu pusu měla otevřít už v průběhu vztahu.

V manželství jsem ale zdá se mi v opačné pozici – upozorňuji na to, co mne trápí a manžel mlčí, nereaguje. Snad jen, o víkendu, když jsme jeli z lesa, a já mu připomenula, že se mi nelíbí, že řídí jak prase, že cítím každý houpanec a že by mohl zpomalit, vybuchnul. Nicméně až po dlouhém mlčení a následném projetí přes světla na červenou… Kdyby neřídil vozidlo, dala bych mu v tu situaci pár facek. Nakonec jsem se dozvěděla, že projel světla na červenou kvůli mně, protože on tak viděl oranžovou…

A tak si říkám, je připomínkování toho, co se Vám nelíbí, už hádkou? Nebo hádání je o tom, že lidé dohadují o tom, zda koupit mléko za 9,90 nebo za 16,90? Po pravdě, ač dospělá – moc tomu nerozumím. Za sebe si říkám, že se snažím jen sdílet svůj názor, upozornit na to, co se mi nelíbí, co by třeba mohlo být trochu jinak a zároveň očekávám, že ta stejná osoba může mít podobné podněty vůči mě. Jenže to se neděje. Manžel spíš mlčí a skousne to, co mu řeknu a ignoruje to. Je to tak správně?

Nevím, neznám odpověď. V každém případě zcela jistě vím, že pro děti jsou lepší rodiny, kde je hádek minimum a to ještě v jejich nepřítomnosti. A to Vám všem ze srdce přeji.

Pěkný prázdninový víkend přeje bokul

Pozn. red.: Texty neprošly redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Kvůli čemu se nejvíc hádáte s partnerem?

  • Hádáte se často, nebo jenom občas?
  • Máte italskou domácnost?
  • Co je nejčastěji příčinou vašich sporů?
  • Máte nějaké zajímavé historky?
  • Myslíte si, že jsou hádky k něčemu dobré?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Zanedlouho se dozvíte, kdo z vás získá jako dárek Hru o manželství od firmy Albi.

hra

Reklama