Nepochopitelné...

 

Nepíši svůj vlastní příběh, i když se mě velmi dotýká. Stal se totiž v naší rodině a já to dodnes nechápu.

 

Když mi ještě nebyl ani rok, našel si můj tatínek v práci milenku. Samozřejmě tajně, nikdo o tom nevěděl. V mých necelých šesti si pořídil s mou maminkou ještě jedno dítě, mého bratra.

 

Vyrůstala jsem v domnění, že jsme šťastná rodina. Ne, že by to u nás fungovalo bez mráčků, ale v rámci možností byla pohoda.

 

V prvním ročníku střední školy nám ve školní budově praskla voda, a tak nás nečekaně poslali domů. Chtěly jsme si to s holkami užít, ale nejdříve jsme si jely dát domů věci. Já už se na dohodnutou zmrzlinu nedostala. Doma jsem totiž objevila v obývacím pokoji úplně cizí paní. Listovala v maminčiných časopisech a popíjela v klidu kávu. Zeptala jsem se, co tam dělá. „Ty jsi Janička, že? Já tu čekám na Tvého tatínka.“ Zatočila se mi hlava, ale rychle jsem zareagovala dotazem, jak se dostala dovnitř. Bylo mi sděleno, že jí táta dal klíče. Pohotově jsem klíče zabavila a paní z bytu obyčejně vyhodila, ať na tatínka počká venku. Přiznám se, že vůbec nevím, kde se to ve mně vzalo. Pak už jsem jen padla do polštáře a bulila.

Odpoledne, když přišla mamka domů, už jsem se chovala jako normálně. Nic nepoznala a já netrpělivě očekávala příchod otce. Ten ovšem přijel velmi pozdě, už jsem ležela v posteli. Přinesl mi jako „úplatek“ velkou čokoládu a prosil, abych o tom nemluvila. Řekla jsem mu, že to musí udělat on, ale že mi moc ublížil. Neřekl ovšem nic a život šel dál. Mamča neměla ani tušení, že tatínek má nějakou milenku, jen nechápala, proč mám od táty najednou odstup.


 

Odmaturovala jsem a brzy odešla z domova, nedokázala jsem žít v přetvářce, ale také jsem nezvládla mamince ublížit. Mezitím jsem se totiž dozvěděla, že tatínek má poměr již skoro od mého narození a vlastně žije dvojí život.

Za čas jsem se vdala a neustále jsem se ptala táty, proč to dělá. Odpověď přišla až v pětadvaceti letech, když bratr dovršil plnoletosti. Přesně den po bráškových narozeninách se otec sbalil a se všemi věcmi odstěhoval k milence.

Nejenže to maminka nezvládla a málem udělala pěknou hloupost, ale ani já to nepochopila. Proč teď, po 25 letech? Odpověď mě šokovala: „Čekal jsem, až bude Tomáš plnoletý, abych nemusel platit alimenty“. Srazilo mě to do kolen a dva roky jsem s tátou nemluvila, a kdyby se mi nenarodil zázrakem syn, možná by to tak už zůstalo. Dnes máme sice celkem ustálený vztah, ale tatínkova manželka mi neustále dává najevo, že ona je tou jeho osudovou ženou. Nenávidím ji, bohužel.

 

Nejsem žádný puritán, ale tohle nepochopím a neuznávám. Kdyby se táta sebral a odešel, když mi byl ten rok, mamka mohla začít nový život a být opravdu šťastná. Takhle zůstala po padesátce sama a s pocitem, že žila ve lži.

 

Všem čtenářkám přeji věrné protějšky a pohodové svátky

 

Jacquelline


To je strašné -  o to strašnější, že něco podobného znám z vlastní rodiny. Mojí mamince se to stalo před rokem a byly to snad ty nejhorší Vánoce, jaké jsem měla. Toho člověka nesnáším a nejspíš mu neodpustím.

Přeji Vám i Vaší mamince krásné svátky a hodně štěstí. I po padesátce se dá najít fajn chlap, tak držím palce.

Milé čtenářky magazínu Žena-in, napište nám o svém názoru na nevěru, zážitcích a zkušenostech. Nejlepší příspěvky předvánočně ocením zajímavými cenami! (Dámskou toaletní vodu od firmy Adidas  nebo např. pěnovým tužidlem na vlasy.)

Nevěra 
Je nevěra podraz?
Životní styl?
Neoodolala jste vášnivému sexu?
Žijete dvojím životem?
Partner žárlí a má důvod?
Nevěra je jen výměna tělesných pachů a nic víc?
Je nevěra a nevěra? V jaké se topíte?
Nic vám to neříká, jste světice? Čím to je? Jak to děláte?

Napište nám:
redakce@zena-in.cz

Reklama