Pohádky, maminka šatnářka v divadle a operety. To jsou hlavní body příspěvku, který nám poslala čtenářka marde. A zmínila také Alexandrovce.

Další milý příspěvek o divadle... To je dnes hezké téma. I Vám moc děkuju, milá marde, a přeju krásný den.


Hezký den,

moje první seznámení s divadlem bylo pohádkové. Chodívala jsem na dětská představení s maminkou. Později to byly školní výchovné koncerty, které nás moc nebavily. Opravdový zájem o divadlo se ve mně probudil až na střední škole. V té době maminka pracovala v divadle jako šatnářka a já jsem mohla chodit na jakékoliv představení zdarma. Plně jsem toho využívala. Od té doby jsem viděla téměř všechna představení, která byla na programu. Teplické divadlo hrálo operety, z Mostu k nám přijížděla činohra a z Ústí n. L. balet a opera. Občas u nás také hostovali z Liberce a hodně pražská divadla. Také tady vystupovali známí zpěváci a skupiny. Od té doby jsem začala sbírat autogramy.

Abych se vrátila k divadlu. Dodnes si pamatuji, jaký byl zážitek, vidět Marii Stuartovnu a Médeu v hlavní roli s Emou Černou. Také se mi moc líbila opera Carmen a Madam Butterfly. Viděla jsem i několik baletních představení, ale nijak zvlášť mě nezaujala. Mojí srdeční záležitostí jsou operety a muzikály. Je to možná tím, že v době mých studií se hodně hrál Strauss (Netopýr, Cikánský baron, Vídeňská krev...), také Lehár (Země úsměvů, Veselá vdova), Kálmán (Čardášová princezna, Hraběnka Marica). Ústřední árie jsem znala nazpaměť, protože na představení jsem chodila každý večer, dokud se hrála. Spousta teplických operetních herců odcházela do Prahy, Brna a dalších měst, což je škoda. Operetám jsem zůstala věrná dodnes a občas mě na ně doprovází i syn.

V té době k nám také zavítali Alexandrovci. To byl nezapomenutelný zážitek. Při předvádění kozáčka jsme pociťovali vibrace až v hledišti.

Přeji hodně zážitků

marde

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Co vy a divadlo?

  • Máte rády divadlo?
  • Chodíte do divadla?
  • Jak často?
  • Co máte nejradši - komedie, drama...?
  • Máte rády alternativní divadlo?
  • Na čem jste byla naposledy v divadle?
  • Co byste doporučila našim čtenářkám?
  • A co si myslíte o ochotnickém divadle?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Zanedlouho se dozvíte, která získá dárek, balíček vlasové kosmetiky RYOR.

ryor

Reklama