Domácnost

Dočista do čista…

Nabízím všem obrýleným dámám snadný postup, jak dokonale vyčistit brýle založený na vlastní zkušenosti. Někomu možná bude připadat trochu extravagantní, ale proč se o něj nepodělit …

Fáze jedna – dohodnout akcičku s kámoškou/kámoškama/kámošema. Nejlépe s nadějí na poměrně vysokou spotřebu alkoholu.

Fáze dva – před odchodem za zábavou provést v koupelně úpravu zevnějšku - sundat brýle, nasadit kontaktní čočky, to aby člověk dobře viděl do všech stran a nic mu nebránilo v pohybu. A taky aby úprava fasády uspokojivě vynikla. Dále pokračovat podle standardních kosmetických postupů (pozor, tato fáze obvykle zabere více času, než si přidělíte).

Fáze tři – (neplatí pro každého) vyvenčit rychle psa. Tady je obvykle třeba nahrazovat, co nad rámec plánu zabralo fintění – následují výčitky.

Fáze čtyři – běh na tramvaj, případně jiný dopravní prostředek (= trest za to, že jsme si neudělaly dost času na venčení psa, případně trest za něco jiného – ono se vždycky něco najde).

Fáze pět - příjemné posezení v hospůdce následované tancem do časných ranních hodin. Po návratu domů doporučuji vytáhnout kontaktní čočky a při dostatku vůle a síly odmaskovat. A samozřejmě vyvenčit psa!

Fáze šest – vyspávání kocoviny do chvíle, než zazvoní telefon a někdo vás vzbudí (vždycky vás někdo vzbudí, i kdyby to náhodou nebyl telefon).

Fáze sedm – malátné bloumání po bytě, příprava šumivých multivitamínů a jiných vyprošťováků dle zkušeností, snaha být užitečná – aspoň nacpat várku prádla do pračky. Pak prima plán klimbat u televize – k tomu ovšem potřebujeme brýle (abychom z té televize něco měly, než se nám podaří zas usnout).

Fáze osm – odhodlané hledání brýlí, které, jak víme, je bez brýlí velmi složité.

Fáze devět – vytrvalé hledání brýlí, namáhání paměti, kam jsme je asi tak mohly dát (hlava bolí).

Fáze deset – hledání brýlí – intenzita klesá, jelikož dospíváme k přesvědčení, že jsme je OPRAVDU MUSELY nechat v koupelně, když jsme si včera nasadily čočky.

Fáze jedenáct – prolézání všech koutů koupelny s hlavou u země.

Fáze dvanáct – přiznáme si pitomý zvyk dávat brýle na okraj otevřené pračky s horním plněním. Připustíme možnost, že při násilném cpaní hromady prádla do bubnu se mohlo stát ledacos. To vede k nepochybnému závěru, že brýle nemůžou být jinde než v pračce, která si vesele spěje ke ždímání.

Fáze třináct – na poslední chvíli vypneme pračku než začne ždímat, taháme mokré kusy oděvů opatrně jeden po druhém, na dně nacházíme brýle s jednou nožičkou, posléze i chybějící nožičku. Zjišťujeme, že nožička není ulomená, pouze se uvolnil šroubek, který nahradíme jiným pidišroubkem ze starých (už nepoužitelných) brýlí.

Fáze čtrnáct – radujeme se z krásně čistých (a celých!!) brýlí. Slabší povahy mohou kňourat, že je brýle tlačí za uchem a že jsou trochu olezlé, jak na nich zapracoval prací prášek. Ale když se kácí les, je třeba počítat s lítajícíma třískama.

V dalších fázích pravdivě informujeme okolí o své blbosti, jednak aby příhoda měla i nějaký užitek (pobavení ostatních nad cizím neštěstím) a také pro poučení příštích generací brejlovců. Je totiž naší morální povinností informovat, kam až může vést krátkozrakost kombinovaná s alkoholem.

Těším se na vaše příhody …

Hledání brýlí zdar!  

   
24.04.2003 - Dům a byt - autor: Jaska

Komentáře:

 1. avatar
  [50] monca13 [*]

  já bych dala brýle spíš do myčky

  superkarma: 0 08.09.2006, 15:25:31
 2. avatar
  [49] Ťapina [*]

  Já pořád hledám tužku. Máme jich doma různě v dosahu tak dvacet, ale když chci něco napsat, tak najednou všechny nějak utečou, nebo co.

  superkarma: 0 24.11.2003, 21:45:35
 3. avatar
  [48] Simba [*]

  takové hledání odložených věcí taky znám ... i když v mém případě ne zrovna brýlí ...kam jsem ty klíče jen mohla???!

  superkarma: 0 10.11.2003, 12:21:15
 4. avatar
  [47] Landriel [*]

  jé, to hned vyzkouším, brýle mám pořád jako čuně.

  superkarma: 0 31.10.2003, 22:23:52
 5. avatar
  [46] Evča [*]

  to já hledám brýle a už se mi párkrát stalo že jsem je měla na nose

  superkarma: 0 24.04.2003, 15:25:59
 6. avatar
  [35] mirrea [*]

  nana: to známe, u nás se v ledničce našly i nové punčocháče s peněženkou

  superkarma: 0 24.04.2003, 12:48:11
 7. avatar
  [32] mirrea [*]

  skvělý nápad a nádherné zjištění, co nás tu brejlovců je stejně jako Juli jemi ale líto prát drahé brýle
  brýle většinou nehledám, ale mám jiný problém, mám jedny na koukání a druhým rokem i jiné na čtení - "mám jednu ruku dlouhou" (pan doktor mě potěšil, že lepší už to nebude) občas si nechám na nose ty na čtení a divím se, jaký je ten svět nějaký rozmazaný Barunko a uklizeno je taky nějak tak víc
  Zdravím všechny brejlovce a čtyřoké!!!!

  superkarma: 0 24.04.2003, 12:37:44
 8. avatar
  [29] Silveig [*]

  já brýle nehledám, ale jednou mi spadly ze čtvrtého patra
  Představte si puberťáky co vyleze z domu, zcela NENÁPADNĚ si mezi dětma hrajícíma na schovávanou sebere svoje brejle a zas odejde domů

  superkarma: 0 24.04.2003, 12:07:20
 9. avatar
  [18] sharonka [*]

  Já taky musím pořád nosit brýle a nelezu bez nich ráno z postele, protože bych jinak ani nepoznala, jestli jsem doma .Když mám nové,fakt si je hlídám a doma nosím ty starší.Nejradši mám ten první okamžik, když si nasadím nové brýle,hned se mi zdá všechno tak nějak hezčí a potkávám spoustu známých, co už jsem dlouho neviděla .

  superkarma: 0 24.04.2003, 10:57:37
 10. avatar
  [15] Acinka [*]

  Semi: To je zajímavý nápad taky to zkusím

  superkarma: 0 24.04.2003, 10:24:01
 11. avatar
  [10] Barunka [*]

  Hledání brýlí je tedy síla. Když jsem ještě bydlela v rodiném domku, tak jsem hledávala od sklepa až po půdu, v bytě je to sice o malounko snadnější, ale na nervy to leze taky. A velká pravda je, že když nejsou brýle, tak je perfektně uklizeno

  superkarma: 0 24.04.2003, 09:40:16
 12. avatar
  [3] Brett [*]

  Zkouset prat bryle v pracce jsem jeste nezkousela ale bezne je cistim jarem. A to pak teprve koukam, jak jsou spinave bryle milosrdne protoze ty ciste vas upozorni na kazdou i sebemensi spinku. Tato metoda je ponekud setrnejsi a neni tak nebezpecna, nic se neznici.

  superkarma: 0 24.04.2003, 08:16:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme