Zdraví

Dobrý web pro ty, které trápí alergie

 

Značnou část svého času strávíme v uzavřených prostorách, v zimních měsících dokonce celé dny. Není snad rodina, kde by nebyl někdo s alergií, atopickým ekzémem, chronickým astmatem nebo chronickou alergickou rýmou. Na stránkách www.pokojproalergika.cz najdete mnoho zajímavých rad a tipů pro zařízení vašeho domácího prostředí.

 

Co je to alergie? Podstatou je nepřiměřeně probíhající reakce těla na látky cizorodé povahy. Mimo alergeny venkovní působí na člověka stále ve větší míře i alergeny v bytovém prostředí. Nemocí souvisejících s alergií na roztoče významně přibývá, daleko více než nemocí z alergií na rostlinné pyly. Odborníci vysvětlují, že to závisí mimo jiné i na míře větrání, cirkulaci vzduchu v bytě, stylu vytápění a vzduchové izolaci bytů. Značnou část svého času strávíme v uzavřených prostorách, v zimních měsících dokonce celé dny. Výsledky pak vidíme kolem nás. Není snad rodina, kde by nebyl někdo s alergií, atopickým ekzémem, chronickým astmatem nebo chronickou alergickou rýmou.

 

Domácí (bytový) prach je jedním z bohatých zdrojů alergenů - hlavním alergenem domácího prachu jsou pak roztoči. Řekne-li vám tedy lékař, že máte alergii na „bytový prach“, máte vlastně alergii na roztoče bytového prachu.

 

Vytvoření vhodného domácího prostředí je důležitou součástí péče o alergického pacienta, a přímo tak ovlivňuje i úspěšnost jeho léčby. Alergický pacient vyžaduje zvláštní pozornost, která zasahuje do života všech členů rodiny. Snížení množství roztočových alergenů v domácnosti má příznivý léčebný i preventivní účinek na tento typ onemocnění alergií. Důležitá je informovanost, pochopení problému a v neposlední řadě i odhodlání změnit zdravotně nepříznivé podmínky v domácnosti, které nemusí být na první pohled patrné. Doporučovaná změna je důležitá v případě, že už žijeme v jedné domácnosti s alergikem, ale i tehdy, jestliže si teprve alergii pěstujeme.

 

 

Ve Studiu zdravého spaní® firmy JMP  - v prodejně Ohradní 14, Praha 4, nově vzniká modelový pokoj pro alergika.

 

Modelový pokoj vzniká pod odborným dozorem alergologa a dermatologa MUDr. Radka Klubala (předseda občanského sdružení pro alergiky „Máša", www.masa.cz). „Pokoj pro alergika“ je ukázkou, návodem i inspirací, jak zařídit a udržovat domov pro alergika. Najdete zde jak obecné rady, tak jsou zde představeny i konkrétní výrobky, které prošly výběrem a jsou z hlediska vztahu k alergickým pacientům doporučovány jako vhodné nebo nejvhodnější. Můžete se poradit o výběru správné postele, matrace i lůžkovin, čističky vzduchu, vhodného vysavače, prostředků pro úklid atd. V nabídce najdete i speciální povlečení na lůžkoviny nebo ukázku vhodné kosmetiky. Můžete také navštívit webovou „podobu“ www.pokojproalergika.cz.

 

Jak jste na tom s alergiemi vy? Také se potýkáte s problémy,  jak si zlepšit domácí prostředí, které by vám nebo někomu z vaší rodiny vyhovovalo? Napište nám o tom!  

 

   
21.03.2007 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [9] Izzy [*]

  Už jste někdo zkoušel čističky vzduchu? Na alergie jsou úžasné, já hned poznala, že kašlu méně.

  superkarma: 0 23.03.2015, 11:30:48
 2. avatar
  [8] Máňa [*]

  Ditiaden sice zabere, ale dokázala jsem po něm spát 4 hod. Nějaký rok beru Flonidan a je výborný. Na rýmu beru celoročně spray Flixonázu.

  superkarma: 0 22.03.2007, 10:00:49
 3. [7] Leena [*]

  Ivásku, zkus si nechat napsat Dithiaden (je několikanásobně silnější, zabere do půl hodiny, ale spí se po něm). Mně Zyrteky a podobný "srábotky" taky nepomáhaj...

  superkarma: 0 22.03.2007, 09:36:12
 4. [6] zuzhar [*]

  já mám též alergii, hlavně roztoče, pyly - jarní, letní, podzimní ....o senu ani nemluvím, ještěže jíst můžu všechno ....můj přítel teda tvrdí, že mám alergii snad na všechno , no a když v zimě nemám rýmu z alergie, tak mám chřipku či něco podobného , z toho vyplývá, že mým nejlepším kamarádem je kapesník

  superkarma: 0 21.03.2007, 21:42:00
 5. avatar
  [5] Vivian [*]

  závislá na čokoládě: prach se usazuje na všem, to bys musela bydlet ve skleníku

  superkarma: 0 21.03.2007, 18:28:52
 6. avatar
  [4] závislá na čokoládě [*]

  Mám astma z neléčené alergie na roztoče a pelyněk.Naštěstí Zodac zatím zabírá, ale ten přehoz přes postel a poličky na kterých se usazuje prach podle mé zkušenosti asi není to pravé.

  superkarma: 0 21.03.2007, 11:46:26
 7. [3] Rára [*]

  Já mám jen na trávy a na zvířata. Jakmile jsem v místnosti, kde žije kočka, slzím, dusím se, štípe mě v uších. Ale na roztoče naštěstí alergii nemám.

  superkarma: 0 21.03.2007, 09:35:16
 8. avatar
  [2] Ivásek [*]

  Evikus: tak to ti teda závidím, že ti Zyrtec nebo Zodac nebo jakýkoliv jiný pilulek pomáhá, neb mě nezabírá nic Mám taky alergii na roztoče a pak ještě na pyly a trávy, takže mám zacpanej nos 365 a 1/4 dne v roce a není to teda žádnej velkej odvaz

  superkarma: 0 21.03.2007, 09:31:39
 9. avatar
  [1] Evikus [*]

  Já právě bohužel trpím alergií na roztoče, ale Zyrtec je moje každodenní spása

  superkarma: 0 20.03.2007, 07:23:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme