Bulvár

Dobrý skutek se vám vrátí dvakrát!


Milé ženy in,

Asi bych začala replikou na jednu z otázek: "Věříte, že dobrý skutek se vám vrátí dvakrát?"

Ano, tomu věřím, třebaže ne v doslovném slova smyslu, protože nečekám, že se mi vrátí cosi jako protihodnota, ale jsem odměněna radostí, kterou pociťuji při pohledu na radost toho, pro kterého jsem něco dobrého udělala.

Jednu situaci z této kategorie prožívám právě nyní a v následujících souvislostech:

Mám kamarádku, která nemá jednoduchý život - finanční problémy, společné bydlení v malém bytě s exmanželem, péče o ještě poměrně malé dítě...

Bere to statečně, ale přesto na ní vidím, že ji to rok od roku víc a víc vyčerpává. Snažím se jí aspoň trochu pomáhat - někdy vyslechnutím, jindy radou či alespoň účastí, občas dárkem či drobnou výpomocí.

Letos jsem se rozhodla, že ji po obzvlášť složitém začátku roku "dokopu" na dovolenou (kterou vždy trávila doma, nebyla nikde už více jak deset let) a to včetně toho, že se budu podílet na nákladech.

Našla jsem pár tipů na hezká místa za přijatelné ceny, nechala jsem ji, aby si z nich vybrala; pak už si jen vyřídila příspěvek od zaměstnavatele, já jsem dala, co jsem předtím slíbila... a za týden ji i s dcerkou odvezeme, aby si užily zasloužené dny pohody. Obě se už moc těší - a já? Já se s nimi těším snad ještě víc :-)!

No a když se podíváte na to, jak vstřícně se k jejich dovolené staví současné počasí... neplatí snad to, co jsem uvedla už na začátku - totiž, že jsem za ten "dobrý skutek" odměněna hned dvakrát??!!:-)))

Olga
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Milá Olga,

to je skvelé!!! Ak človek urobí niečo zo srdca, všetko je na jeho strane. A v tomto prípade to vyšlo aj s počasím !

Prajem krásny a pohodový deň :-)

   
26.06.2006 - Společnost - autor: Natálie Rolková

Komentáře:

 1. avatar
  [7] bludicka [*]

  Děkuji vám všem za ta milá slova - ale chtěla bych jen poznamenat, že na žádnou "odměnu"(ani vděčnost) nečekám a tak těžko mohu být zklamána, natož se cítit potrestána:-) Pro mne je - a zůstane - dostatečnou odměnou pocit, že si ty dvě holky užijí dva týdny klidu a odpočinku, a pokud se od nich dozvím, jak byly spokojené a jak jim to prospělo, bude to už taková prémie navíc.

  superkarma: 0 27.06.2006, 05:26:48
 2. [6] rozina [*]

  Je to krásné a nenejvýš chválihodné, ale jak tu píše Gábi, ne vždy se dostane odměny- někdy následuje trest. Sama jsem měla možnost ze svého postavení lidičkám pomoci, ale když se jak se říká " oklepali" nedokáží mne ani pozdravit. TAk to je také trest, mne to moc mrzí. Takže závěrem Vám přeji t skutečnou radost s dobrých skutků nikdy ,nikdo a nic nepokazí. A jen dále buťe taková, totiž takových lidí už dnes moc není. Roza

  superkarma: 0 26.06.2006, 15:43:43
 3. avatar
  [5] narciska [*]

  superkarma: 0 26.06.2006, 14:58:53
 4. avatar
  [4] Janinas [*]

  Tak to je moc hezké!

  superkarma: 0 26.06.2006, 13:19:27
 5. avatar
  [3] arjev [*]

  Oli, to je skvělé

  superkarma: 0 26.06.2006, 09:34:19
 6. avatar
  [1] Gabi [*]

  U nás se zase říká, že za každý dobrý skutek následuje spravedlivý trest.

  superkarma: 0 26.06.2006, 09:26:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme