Dobrý a kvalitní pudr je základem každé kosmetické taštičky. Pudr pleť ochrání a umí se postarat o to, aby jste nechodila s lesklým nosem. Navíc dobře zafixuje nanesený korektor či make-up. Pleť pak vypadá svěží a zmizí i jemné vrásky.

Vybrat správný pudr je někdy umění. Vybírejte především podle typu pleti. Na pultech drogerií a kosmetických domů najdete pudry matující, rozjasňující, kryjící drobné nedostatky a vrásky nebo pudr hydratační.

Tip pro mastnou pleť:
PudrPokud vás trápí mastnější pleť, sáhněte po matujícím pudru, který pohltí mastnotu. Tento pudr tak udrží pokožku svěží a matnou po celý den.

Tip pro zralou pleť:
Chcete-li „vyzmizíkovat“ jemné vrásky, vyzkoušejte kompaktní pudry. Oproti klasickému pudru se neusazuje v drobných vráskách, pleť hydratuje a chrání.

Tip pro normální pleť:
Máte bezproblémovou pleť a chcete pouze zafixovat nanesený make-up nebo korektor? Pořiďte si pudr, který vám dodá zdravý a přirozený vzhled. Takové pudry mají na krabičce označení „invisible“. Jsou lehké a nemají výrazné krycí schopnosti.

Tipy pro problémovou pleť:
Jestliže vás trápí pigmentové skvrny, tmavá místa, akné, zarudnutí nebo jiné nedokonalosti, pro takovou pleť si vyberte pudrový make-up. Více kryje, ale s jeho nanášením opatrně, ať to nepřeženete!

První krok k hezkému líčení je, že pleť ráno pořádně odlíčíte vatovým tamponkem. Poté naneste hydratační krém nebo krém, který používáte. Poté naneste lehkou vrstvu make-upu (pokud potřebujete získat barvu nebo zakrýt nedostatky), a až pak zafixujte pudrem.

Pro vaši inspiraci jsem vybrala několik pudrů, ale i make-upů a korektor, které stojí za to vyzkoušet. Inspirujte se:

Ilustrační foto: L´Oréal Paris, foto: archiv firem

 

 

 

 

Reklama