Novinky

Dobrý pocit zdarma! Přihlaste se k úklidu světa

Hledá se 25 000 nových hrdinů, kteří se nebojí sebrat z přírody odpadek a uložit ho tam, kam patří. Jste jedním z nich? Registrujte se do celorepublikové podzimní akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, která se uskuteční v polovině září, a pomozte překonat rekordní počet účastníků z jarního úklidu.

„Odpadky v přírodě jsou jako dluh, který budeme muset časem splatit. Pokud nám záleží na našem zdraví, musí nás zajímat i zdraví našeho prostředí. A nebudeme osamoceni! 17. září budeme uklízet černé skládky s celým světem!“ vyzývají organizátoři k účasti na dobrovolnické akci Clean up the World! (Ukliďme svět!), ke které se naše republika připojuje již 24 let.

Vyhlédněte si místo a uspořádejte vlastní úklidovou akci! Stačí se pak jen přihlásit na stránkách www.uklidmesvet.cz a přidat se k tisícům Čechů, kteří se nebojí udělat něco pro své životní prostředí. Ti, kteří nemají prostředky na úklidové pomůcky, mohou do konce srpna přes webový formulář zažádat o pevné pytle na úklid. Ke konci září se na základě zpráv od lokálních organizátorů dovíme, o kolik tun odpadu je naše země zase čistší a kolik hrdinů přidalo ruku k dílu.

uklidme

Zdroj foto: Uklidmecesko.cz

Nápad vznikl v Austrálii jako jednodenní úklid pobřeží od naplavených odpadků. Akce měla takový úspěch a ohlas, že se rozšířila za hranice do celého světa. Dnes se ročně zapojí do uklízení světa miliony dobrovolníků ze stovky zemí světa.

A proč je právě pro nás tato akce důležitá? V Česku se dlouhá léta potýkáme s problémem černých skládek a hromaděním odpadků v přírodě. Zákony moc nefungují a tak jsou akce dobrovolníků leckde jediným rychlým a spásným řešením. Daří se tak i vzniku dalších skládek a nepořádku předcházet. Školy zase vítají zážitkovou výuku spojenou s obecně prospěšnou činností dětí na čerstvém vzduchu.

   
30.08.2016 - Redakční novinky - autor: Julie Hájková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] vodilulu [*]

  uklizim prirodni rezervace od malička - Okolí Čeřínku +- 15km, jen teda karosu od nejake avie léta obcházím - je tam dana zavora takže těžko odvezu do šrotáku. je smutné že majitele okolních lesu a správce to nereší

  superkarma: 0 30.08.2016, 21:05:25
 2. avatar
  [4] SNÍŽEK [*]

  každý si má uklidit svůj binec Sml31

  superkarma: 0 30.08.2016, 20:59:33
 3. avatar
  [3] datura [*]

  kobližka — #2Moje řeč, bordelářům je to fuk, jen se budou smát, že mají uklízeče.Sml80

  superkarma: 0 30.08.2016, 16:27:27
 4. avatar
  [2] kobližka [*]

  A to já zase cizí bordel neuklízím.Sama se chovám k životnímu prostředí tak,abych mu neubližovala,nic nevyhodím mimo odpadkový koš,i ten minibobek po prťavém pejkovi poctivě strčím do pytlíku,třídím odpad,velké neskladné věci vozíme na sběrný dvůr....

  1. na komentář reaguje datura — #3
  superkarma: 1 30.08.2016, 13:19:36
 5. [1] bobani [*]

  udělám to i bez přihlášení

  superkarma: 0 30.08.2016, 10:29:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme