Potřebujete pod stromeček dárek pro dítě? Pak se inspirujte našimi tipy na zajímavé knížky! Knížky vydává nakladatelství Computer Press a celou nabídku najdete na http://knihy.cpress.cz/Deti/ . Z celkové nabídky jsme vybrali několik krásných knížek!

 

 

Záhada strašidelného domu

Dobrodružství s kouzelnými brýlemi

Speciální brýle vám pomohou odhalit skryté obrázky a vyřešit záhadu strašidelného domu!

Nová edice knih pro děti vás vtáhne do děje prostřednictvím speciálních brýlí, s jejichž pomocí objevíte to, co je běžně lidskému zraku na stránkách knih skryté.

Speciální filtry brýlí vám umožní odhalovat skryté obrázky, plnit úkoly a pomoct tak hrdinům knihy na jejich cestě za nádherným dobrodružstvím ve strašidelném domě, při honbě za pokladem nebo s dinosaury.

Speciální kouzelné brýle najdete v knize, nezbývá tedy než otevřít první stránku a vydat se za odhalováním tajemství.

 

Poznávejte zvířata - Kdo žije ve vodě

Hannah Kate Sackett

Poznávejte zvířata je edice knih, která vám formou ilustrovaných tváří představí zvířata v jejich prostředí. Z rysů tváře se lze o zvířeti dozvědět mnoho – jak přežívá, jak vidí, slyší, vnímá chuť či pach, jak dokáže vycítit nebezpečí, jak komunikuje, a dokonce jak vábí partnera nebo na neuvěřitelné vzdálenosti láká kořist. Zjistěte, co má krab pobřežní společného s delfínem, a v čem se buřňák podobá trnuši. Dozvíte se o zvířatech, která žijí ve vodě nebo její blízkosti. Kniha vás zavede do řeky i na pobřeží, do oceánu i na oblohu.

 

Další knížky z této edice:

Poznávejte zvířata – Kdo žije ve vodě

Poznávejte zvířata – Kdo žije v lese

Poznávejte zvířata – Kdo žije na sněhu a ledu

Poznávejte zvířata – Kdo v noci nespí

 

 

Petr Pan v šarlatovém plášti

Geraldine McCaughrean

 

První oficiální pokračování světoznámých pohádkových příběhů Petra Pana.

Poznejte svět, kde můžete létat. Dobrodružství čeká na každé stránce...

Chcete navštívit svět, kde nikdy nevyrostete nebo nezestárnete? Svět, ve kterém můžete létat? Svět, ve kterém je každý den novým dobrodružstvím? Můžete, příběh o chlapci, který nikdy nevyrostl, a dívce, jejíž rodina jí brání v tom, aby také navždy zůstala dítětem, se na podzim dočká dalšího pokračování. V knize Petr Pan v šarlatovém plášti se opět setkáme s většinou okouzlujících postav – Petrem, Wendy, Zvoněnkou, zbytkem Darlingovy rodiny a samozřejmě i hrůzostrašným kapitánem Hookem. Geraldine McCaughrean bravurně následuje ducha mistrovského díla J. M. Barrieho a přitom nabízí čerstvý a poutavý spád příběhu, který se, stejně jako originál, bude líbit jak dospělým, tak dětem.

 

V Zemi Nezemi se něco děje. Přicházejí z ní sny – podivně reálné sny o pirátech, mořských pannách či krokodýlech. Pro Wendy a Ztracené chlapce je to jasný signál – Petr Pan potřebuje jejich pomoc, a tak je čas udělat nemyslitelné a letět znovu do Země Nezemě. Tam se ale vše změnilo, čekají tu nebezpečí, o kterých se dětem ani nesnilo. Kniha vás zavede zpátky do země pirátů, víl, dětství a bádání. Najdete zde další postavy, které si zamilujete, dobrodružství, která rozbuší srdce, a nová nebezpečí, která se musí překonat – vše jako by bylo spjato okouzlující špetkou pohádkového prachu. Publikace vznikla za podpory Great Ormond Street Hospital.

Více informací o knize, autorce, historii příběhu a soutěž naleznete na www.petrpan.cz

 

Kozlík Bertík mezi čerty

Angličtina pro začátečníky

Jednoho slunečného dne se malý kozlík Bertík prochází po rozkvetlé louce. Když vtom najednou se zem pod ním propadne a kozlík padá kamsi do tmavých hlubin. Když se z toho leknutí vzpamatuje, zjistí, že se ocitl v samotném pekle, přímo mezi čerty!

Takto začíná velké dobrodružství malého nebojácného kozlíka, který se s pomocí kamaráda Hlavounka začne učit anglicky a díky tomu se spřátelí s obyvateli pekla. Bertík nebojácně plní zapeklité čertovské úkoly, za odměnu získává pekelné kartičky (samolepky), při tom všem se učí anglický jazyk a nachází si stále nové přátele.

Děti mohou stejně jako malý kozlík Bertík prožít toto fantastické dobrodružství, procvičovat si základy angličtiny, plnit nejrůznější úkoly, sbírat pekelné kartičky a pouštět si výukové multimediální CD, na kterém jsou další kozlíkovy hry a úkoly. Ke knize jsou přiloženy také samolepky. Uvidíte, že toto peklo vůbec není strašné, naopak je moc zajímavé a zábavné.

 

 

Nabídky knížek pro děti najdete na stránce http://knihy.cpress.cz/Deti/ 

Reklama