Máme pro vás tip na potraviny, které rozhodně musíte ochutnat! Piniové oříšky, para ořechy, raita salát, hořčicovo-koprová omáčka, piccalilli omáčka, indická omáčka chutney… Zajímá vás, co se skrývá pod těmito názvy a jakou chuť si máte představit? Pak neváhejte a seznamte se s našimi tipy!

 

Zajímavé ořechy ze sortimentu Marks and Spencer!

 

Piniové ořechy

Původ ořechů: Borovice pinie, dotvářejí spolu s cypřiši kolorit středozemní krajiny. Tato borovice má široce vejčité šištice, které ukrývají štíhlá, až 2 cm dlouhá semena v červenohnědé nebo šedavé slupce. Po oloupání jsou smetanově bílá a prodávají se jako piniové oříšky

Pro zdraví: Piniové oříšky obsahují vitamíny skupiny B a zinek. Čerstvé oříšky jsou měkké a chuťově se blíží mandlím, se slabou, příjemně pryskyřičnou vůní

 

Para ořechy

Původ: Para ořechy jsou semena až 40 metrů vysokého stromu, který roste výhradně v ekosystému tropického amazonského pralesa. Během sklizně se ořechy denně ručně sbírají a louskají.

Pro zdraví: Para ořechy jsou vyhledávanou složkou zdravé výživy nejen pro vysoký podíl nenasycených mastných kyselin, selenu, draslíku, fosforu a vitamínu B1, ale také pro svou vynikající chuť. Díky vysokému obsahu rostlinných bílkovin jsou ceněny také mezi vegetariány

 

Zajímavé omáčky a saláty!

 

Piccalilli omáčka (cena 79,- )

Studená omáčka, která se hodí k masům, má chuť kombinace hořčice a zeleniny.

 

 

 

 

 

 

Lime pickle omáčka (cena 69,- )

Tato indická omáčka se podává za studena. Její chuť a složení tvoří kombinace citronu a pálivých koření. Je ideální k indických jídlům, zvlášť k rýži.

 

 

 

 

 

 

 

Raita salát (cena 89,- Kč)

Tento jogurtový salát z indie je vhodný i jako salsa k tortilám. Je možno ji kombinovat jako protipól k pikantním omáčkám.

 

 

 

 

 

 

 

 

Hořčicovo-koprová omáčka (Dill and mustard souce) (cena 59,- )

Tato omáčka není pálivá, připravuje se za studena. Má výrazné aroma kopru a je vhodná k masovým pokrmům)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Citronová pasta (cena 79,- )

Konzistence citronové pasty je na pomezí zavařeniny a medu. Její chuť kombinuje chuť citronové šťávy a vajíček. Je typická pro britskou snídani – vynikající s teplým toastem.

 

 

 

 

 

Ochutnejte CHUTNEY!

 

Chutney omáčka je vyrobena z karamelizovaných červených cibulek (cena 89,- ).

Je to pikantní indická omáčka obsahující chutnou směs ovoce, zeleniny a koření. Jsou různé druhy – např. cibulové, rajčatové, mangové, česnekové… Jsou typické pro britskou kuchyni jako doplněk k masu a přílohám.

 

Dobrou chuť vám přeje Marks and Spencer!

 

Více nabídky najdete na http://www.marksandspencer.cz/

Reklama