Netradiční andělskou nadílku připravily pro děti v pražské nemocnici Motola missky Jitka Válková, Eva Čerešňáková, Lucie Smatanová a Dominika Opplová. V období, kdy dárky naděluje Mikuláš doprovázený čerty, zavítaly modelky na dětskou onkologii a jako Dobří andělé bez čertů udělaly velkou radost přítomným dětem krásnými dárky Fisher-Price.

V jednom z nejkrásnějších zimních období, které dětem nastartuje právě Mikuláš a završí pohádkové Vánoce, je hezké, když si lidé pomáhají. O tom, že akci udělat dětem radost  myslely missky vážně, svědčil fakt, že se v nemocnici zdržely téměř tři hodiny i přesto, že akce měla původně trvat hodinu.

misky

p

Nadílku krásných hraček propojily modelky s nadačním fondem Dobrý anděl, který pomáhá  rodinám s dětmi, kde některé z dětí nebo některý z rodičů onemocněli rakovinou a rodina se dostala do finanční tísně.. „Cizí osudy mi nejsou lhostejné, proto jsem stala Dobrým andělem. A když jim nemohu pomoci z hlediska jejich zdraví, tak se jim snažíme alespoň udělat radost – děti uvítají rozptýlení a alespoň na chvíli jim vyloudíme úsměv na tváři.“, říká moderátorka a modelka Eva Čerešňáková.Děti mám moc ráda. Je mi dvacet šest a sama bych asi už v blízké době chtěla založit rodinu. Možná během roku nebo dvou.“, dodává s úsměvem Eva, která je známá svými aktivitami také v oblasti podpory dětí v Bangladéši. Každý rok pro ně připravuje Benefiční večer 4U2 na podporu vzdělávání a výživy tamních dětí a také ji několikrát do roka můžete najít v nemocnici jako bezplatného dárce krve.

eva

j

Pomoci nemocným dětem přišla také modelka Jitka Válková, která si udělala čas i přesto, že ji v letošním roce čeká maturita. „Musím říct, že mi předání hraček dětem udělalo snad ještě větší radost než jim. Když jsem viděla, jak jsou ty děti usměvavé a statečné, připomněla jsem si, na čem v životě opravdu záleží.“, prozradila Jitka neskrývajíc své dojetí. O mateřství ale Jitka prozatím neuvažuje, ještě má pár roků čas. „Čím dál více se okolo mě objevují mladé maminky. Mně je ale teprve 21, tak i když mám ještě čas, tak za tři nebo čtyři roky bych si přála být maminkou i já. Chci být mladá maminka. Mám před sebou ale ještě studium a pracovní povinnosti, ale rodina je pro mě také důležitá.“, doplnila Jitka Válková, jež se těší čím dám většímu zájmu publika a veřejnosti i jako zpěvačka. „Modeling pro mě není priorita, chci se věnovat více zpívání a moderování.“

hr

h

Mezi krásnými anděly zářil úsměv i Lucii Smatanové, vicemiss ČR 2009, která se nedávno vrátila ze zahraničí, kde tráví mnoho díky zajímavým pracovním příležitostem. Lucka má k charitě také blízko a jak nemocné děti, tak jejich rodiče obdivuje: „Obdivuji děti i jejich rodiče. Musí trávit v nemocnici většinu času a někteří to zvládají lépe, než si dovedeme představit. Člověk si v takových chvílích uvědomí, jak nepodstatné věci v životě řeší a jak největším štěstím je být zdraví a mít zdravé i své blízké,“ upřesnila Smatanová, která miminko zatím neplánuje, ale přiznala, že také by se mu v blízké budoucnosti nebránila. O tom, že jí nejrůznější dětské osudy nejsou lhostejné, svědčí i fakt, že v rámci projektu Radost dětem připravuje Vánoční koncert pro děti z dětských domovů a pro děti z onkologie.“

Autor fotografií: Monika Hrušková

Tisková zpráva

Reklama