Abych se nikoho nedotkla: Když vyhodíte nefunkční věc, neznamená to, že jste marnivé. Dalo by se polemizovat i o nekonečných opravách jen proto, abychom nemusely utrácet za nové. Kdy se to ještě vyplatí a kdy už nemá smysl něco opravovat? Pojďme o tom dát dnes řeč

Pro příklad nermusím chodit daleko. Mám oblíbenou kabelku značky Longchampe. I když byla poměrně drahá, je z impregnované látky, a častým nošením se v rozích prošoupaly malé dírky. Jinak je taška stále pěkná, ale ty rohy mi vadí. Neudělám si ostudu, když s touhle kabelou vylezu na veřejnost? Mám ji nějak opravit, nebo bez sentimentu vyhodit?

Našla jsem řešení a zkusím experiment. V řemeslnickým potřebách jsem objevila plechové trojhránky, kterými by se daly rohy tašky „oplechovat“. Je to sázka do loterie, Když se to povede, budu nosit tašku dál, když ne, skončí v kontejneru.

Držte mi palce.

Co u vás rozhodně stojí za opravu a co už vyhazujete?

  • Jste spíš spořivá a necháváte věci opravit?
  • Nebo máte pocit, že oprava se nevyplatí a kupujete rovnou nové?
  • Používáte nějaký spotřebič, který je „nemoderní“, zato plně funkční?
  • Který spotřebič vám vydržel „pracovat“ nejdéle?
  • Vyměňujete své kuchyňské vybavení za stále modernější, nebo používáte „staré“, dokud se nepokazí?
  • Jak je to u vás s elektronikou? Máte doma ještě gramofon na vinylové desky, nebo už jste je dávno vyměnila za CD?
  • A co opravy bot a oblečení?  Máte nějaké, se kterým se nerada loučíte a raději je necháte opravit, než byste je vyhodila?

Napište mi, pošlete třeba fotku vaší oblíbené věci, kterou by už jiní považovali za starožitnost, ale vám stále věrně slouží.

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

Jedna z vás dostane za příspěvek hned tři dárky. Křížovky, knihu, jak si vyrobit z korálků šperky a různé dekorace, a jako bonus vitamíny pro celou rodinu

cena

Reklama