Zdravím vás do vašich domovů, do míst, která jste si vybraly k žití. Možná jich budete za svůj život absolvovat víc, my se dnes ale budeme bavit o vašem současném bydlišti, konkrétně o tom, co vás v místě vašeho bydliště nejvíce štve.

Vlivem různých životních událostí či rozhodnutí jsme se ocitly právě tam, kde jsme teď, v místě svého bydliště. A ať už jsme v něm od narození, nebo jsme se přistěhovaly, určitě se kolem sebe rozhlížíme a konstatujeme, co se nám na něm líbí, anebo naopak, co nás štve.

Já bydlím už několik let v Praze. Splnila jsem si svůj dětský sen. Ten se mi ale rozplývá s čím dál krutější realitou, kterou jsem vám popsala v dnešním tematickém článku.

Prozradíte i vy, co váš štve v místě vašeho bydliště? Protože nic není tak růžové, jak se na první pohled zdá. Ani naše, byť milované nebo vysněné, bydliště.

Téma dnešního dne: Co váš štve v místě vašeho bydliště?

Ať už jde o místo, kde jste se narodily nebo kam jste se přistěhovaly, určitě je spousta věcí, které vás v místě vašeho bydliště štvou.

  • Počínaje psími výkaly, kriminalitou, stavbou megalomanských obchodních center, a na druhou stranu regionální nezaměstnaností.
  • Štvát vás mohou také bezdomovci, nebo neupravené chodníky, drahé parkovné, bary a herny pod vašimi okny, arogantní úředníci na radnici.

Nic není tak růžové, jak se na první pohled zdá. Ani naše, byť milované, bydliště.
Postěžujte si, ulevte si, napište, jako byste psaly na vaši radnici.

piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jeden kvalitní příspěvek odměníme pěkným dárkem: Knihou nakladatelství Argo / Babička drsňačka a diářem na rok 2013.

diar

Reklama