Bulvár

Dobré ráno, milé maminky, babičky, ale i dcery, případně vnučky

Máme před sebou téma, které se víceméně týká nás všech, celé naší společnosti. Včera jsem to téma nazvala: Známe hranice při výchově našich dětí? Reagovat však mohou všechny ženy, i ty, které už dětmi byly, své vlastní ještě nemají a třeba se na ně právě chystají.

Kdysi před lety mi naše děti položily otázku: „Mami, proč nejsme bohatí?“ Nevěděla jsem, co na to říct. Co pro ně představuje pojem bohatství? Obrovská vila, ve které bydlí jejich kamarád? Luxusní automobil, kterým vozí rozvedený tatínek jejich kamarádku do školy? Kapesné větší než plat některého z dospělých? Nebo snad pokojíček vybavený tou nejmodernější technologií?

Snažili jsme se dát dětem to, co bylo v našich silách. Zpočátku to, co potřebovaly, později to, za co poděkovaly, teď nastal čas, kdy už se musí starat sami. Nikdy jsme nepřekročili hranice možnosti a únosnosti… i když, kde je dána ta hranice? Kdo ji stanoví? Zase jenom my, rodiče.  

Je to složité... a já jsem ráda, že mi tu otázku nepokládají dnes, kdy je doba ještě složitější.

Dnešní téma by se dalo klidně také nazvat: Dokážeme být soudní?

 • Kam až jsme ochotni zajít v požadavcích svých dětí?
 • Kde je hranice toho, co bychom svým dětem dali či nedali?
 • V čem bychom jim vyhověli, nebo nikdy nevyhověli?
 • Jak dlouho jsme ochotni je podporovat?
 • A čím? Penězi?
 • Umíme říct STOP?
 • Přijímají vše, co jim dáme za samozřejmost? (včetně plateb za různé zájmové kroužky)
 • Umí naše děti poděkovat?
 • Styděly se za vás někdy vaše děti?
 • A vy za ně?

Nebudu se už dále „hrát“ na psychologa a pokládat v bodech otázky. Vy mi určitě rozumíte a doufám, že i napíšete. O svých starostech i radostech, o tom, kam až jste ochotny při výchově a požadavcích svých dětí zajít.

Pokud se bude chtít některá maminka vyzpovídat, ale nebude chtít být jmenována, toto přání respektuji a příspěvek zveřejníme anonymně.

Pište prosím na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Za jeden vybraný příspěvek tentokrát odměním maminku i děti.

Děti dostanou dětskou hru Roztoč to na 30 a pro zdraví Marťánky. Maminka dostane kosmetiku Ryor.

darekkk

   
11.08.2011 - Blog redakce - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] risina [*]

  malvina — #4 Nevím, jestli jsme v tomhle typická starší genrace. Když se to spočítá, má měsíčně nejvíc peněz na hlavu nejstarší, už vydělávající syn (jenže jeho zas hodně stojí bydlení v Praze), následují naše matky-důchodkyně,  a pak my - dva rodiče živící další dvě studující dcery (končící VŠ  azačínající SŠ). Ale nestěžuju si, podporovat nás zatím nikdo nemusí Sml23.

  superkarma: 0 11.08.2011, 17:12:54
 2. avatar
  [4] malvina [*]

  děti, které dnes vydělávají, podporují spíš své rodiče, než naopak.Ptaty starší generace jsou tak ubohé, že  je to skoro jen na přežití.......

  1. na komentář reaguje risina — #5
  superkarma: 0 11.08.2011, 14:02:52
 3. avatar
  [3] vodfon, kolie [*]

  Krásné ránoSml59 enka1 — #1 v tomto jeSml30

  superkarma: 0 11.08.2011, 10:22:29
 4. avatar
  [2] delfi.na [*]

  enka1 — #1 a vo tom to je Sml30

  superkarma: 0 11.08.2011, 09:20:30
 5. avatar
  [1] enka1 [*]

  Dobré ráno, děti omezuji podle plnosti své peněženky. Už si zvyklySml24

  1. na komentář reaguje delfi.na — #2
  2. na komentář reaguje vodfon — #3
  superkarma: 0 11.08.2011, 08:27:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme