Včera některé z vás pobouřil můj titulek se slovem „dala“, ani dnes si tuto malou provokaci neodpustím, protože ruku na srdce, vy si skutečně myslíte, že muži chtějí se ženami spát jen z čisté lásky?

Je tu krásné čtvrteční mrazivé ráno. Je přesně měsíc do Vánoc. Ze všech stran nás začíná tento svátek konzumu - pro jedny, a duševního ponoření v sebe sama - pro druhé, obklopovat.

Ale já dnes nechci probírat nadcházející Vánoce, ale podívat se do našich duší jiným směrem.

Většina z nás žije v nějakých vztazích k opačnému pohlaví. Asi 4 % z vás se stejným pohlavím. A každý ten vztah se nějakým způsobem vyvíjel.

Jsou případy, kdy muži opouštějí ženy, protože s nimi jejich „milovaná“ nechce mít nic společného ani po týdnu známosti, jsou případy, kdy jiný muž opustí „milovanou“ protože na něj příliš naléhá a on chce až po svatbě.

A mezi těmito extrémy asi žije většina z nás.

A já se vás ptám na vaše názory, na vaše historky, na vaše zážitky.

A nechci to zužovat jen na otázku sexu, i když jsem přesvědčen, že mladý muž a mladá žena spolu bez fungujícího sexuálního vztahu nemohou vydržet.

Jak dlouho spolu lidé mohou žít, než do toho uhodí, jak se říká. Než začnou spolu bydlet, než začnou uvažovat o miminku, než se vezmou.

Jistě řeknete, každého věc, ale ruku na srdce, fakt by vás nezaujalo, kdyby se spolu dva vaši známí deset let scházeli po hospodách, občas zašli k jednomu, občas k druhému na noc a neplánovali společný život? Neptala byste se, a kdy si tě už vezme? Kdy budete mít mimčo?

A na závěr mého dnešního prvního ranního příspěvku se chci vrátit k dnešnímu nadpisu a anotaci tohoto článku.

Jistě že vás nebereme jako dávačky, zvlášť když již spolu delší čas žijeme, bývá vztah rovnocenný. Ale na začátku jste to vy, které si nás připouštíte k tělu. My čekáme a dobýváme a vy se podvolujete. Tak to vždy bylo a bude, až na některé odchylky od normálu. Takže otázka nás chlapů na nově zamilovaného kamaráda: „Dala ti už?“ je blíž realitě než : „Splynuli jste po vzájemné dohodě?“

Dnes jsem celý den jen váš spolu s naším redakčním mailem.

Téma dne zní:

  • Jak rychle se vaše vztahy vyvíjely, či vyvíjejí?
  • Jak si myslíte, že by to mělo trvat dlouho, než spolu skončí milenci v posteli?
  • Poprvé až po svatbě? Není to jako kupovat zajíce v pytli?
  • Za jak dlouho by se měl vztah posunout z chození v manželství?
  • Znáte nějaké krásné, nebo odstrašující příklady, krátkých unáhlených známostí, nebo dlouhých „uchozených“ do nudy?

Je toho hodně a vy máte jistě nepřeberně historek a zkušeností, těším na vaše příspěvky.

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás odměním. Prý květina žádnou ženu neurazí, a tak se můžete na jednu krásnou těšit. Pošlu vám ji asi již zítra odpoledne, protože on-line obchod, kde květiny objednávám, slibuje doručení ještě týž den kamkoliv po ČR.

Reklama