Já dopisy dostávám celkem pravidelně, ale bohužel se jedná většinou o fakturu za telefon či výpis z banky. A to rozhodně nejsou potěšující zprávy a toužebně očekávaná korespondence. :-) 

Vždycky jsem si jako malá holka ráda s někým dopisovala a dodnes ráda píši dopisy. Bohužel k tomu není už tolik příležitostí v dnešní době mobilních telefonů a elektronické korespondence. Alespoň po e-mailu se mohu pořádně rozepsat, vždycky mě rozčilovalo, jak málo se vejde do sms.

Ale zpět k tomu papírovému dopisu. Naposledy, co jsem dostala velmi potěšující dopis (krom přeplatku za elektriku :-)), bylo oznámení o úspěšném absolvování výběrového řízení na pracovní místo, kam jsem dělala pohovor. Bylo to v létě, kdy jsem konečně sekla s prací, která mě štvala, a našla na internetu zajímavou nabídku práce. Napsala jsem životopis a byla jsem pozvaná na pohovor, který pro mě dopadl úspěšně. Jelikož jsem ale na životopis napsala tel. číslo služebního mobilu, který jsem samozřejmě již neměla (ale v době kdy jsem to psala, tak ještě byl aktuální), i když jsem posílala opravený životopis a dokonce mluvila s nějakou paní z osobního oddělení, že je změna telefonu, bohužel se to již nedostalo na středisko, pro které byla pozice vypsána. Takže se mi pokoušeli marně dovolávat a shodou okolností jsme odjeli s přítelem na pár dní na dovolenou, a tudíž jsem na e-mail také nereagovala.

O to místo jsem moc stála a pohovor vypadal také nadějně. Takže jsem tajně doufala, že by to mohlo klapnout, ale pořád mi nikdo nevolal (jak také, že. :-)) Skoro jsem měla zkaženou dovolenou. Jsem od přírody pesimista, a když už se přehoupl termín, do kterého se mi měli ozvat, tak jsem byla zklamaná, že to nevyšlo. Když jsem přijela domů, čekal na mě ve schránce dopis od mé nynější vedoucí, že jsem byla vybrána a mohu nastoupit.
Byla to pro mě ta nejlepší zpráva a i dárek k narozeninám, které jsem tehdy měla. Myslím, že dopisy mají pořád své kouzlo, a je moc hezké posílat a přijímat dopisy nebo různá přání poštou.

Hezký den Lenka


Díky za pěkný příspěvek a gratuluji k novému místu!
Reklama