Když se v roce 1995 na stránkách britského Independentu objevil deník nevyrovnané třicátnice, která si dala předsevzetí, že zhubne, najde si přítele a nebude se zamilovávat do alkoholiků, neuplynuly ani tři roky a z „Deníku Bridget Jonesové“ se stala kultovní kniha, která v roce 1997 získala prestižní cenu British Books Award za nejlepší knihu roku.

Deník Bridget Jones měl nečekaný vliv na život svobodných žen kolem třicítky, kterých jen v Británii žije více než milion. A ty si od spisovatelky Helen Fieldingové doslova vydupaly pokračování peripetií sympatické Bridget. Fieldingová, která bývá nazývána „Adrianem Molem v ženské podobě,“ se tak chopila pera a šarmantně, s nadhledem popsala trnitou cestu, která má Bridget přivést k duševní rovnováze.

Bridget už má sice svého Marka, ale díky nedorozumění a spleti trapných situací, které snad přímo přitahuje, dochází k několikaměsíčnímu odloučení. Bridget se rozhodne ztracenou emoční stabilitu i sebe samu hledat na skutečně originální způsob – na exotických thajských plážích nebo v místním vězení.

Triumfální návrat neodolatelné Bridget Jonesové

Domnělou představu, že Bridget už nemůže ničím překvapit a se středním věkem u ní došlo ke zklidnění, vyvrací triumfálním návratem! Právě vychází třetí díl série o Bridget Jonesové pod názvem Láskou šílená. Bridget je jednapadesát let, sama vychovává dvě děti, píše (pro změnu) scénář a za každou cenu se snaží najít partnera. A když má chvilku času, řeší zásadní otázky a jiná dilemata moderní doby:

■ Co uděláte, když vaše přítelkyně slaví šedesáté narozeniny ve stejný den, kdy váš frajer slaví třicítku?
■ Je nesprávné lhát o svém věku v online seznamce?
■ Je nemorální jít ke kadeřnici, když má jedno z vašich dětí vši?
■ Tweetuje dalajlama osobně, nebo to za něj dělá nějaký asistent?
■ Když se s někým vyspíte po dvou setkáních a šesti týdnech strávených SMSkovánímí, je to totéž, jako se v dobách Jane Austenové oddat muži po dvou setkáních a šesti měsících strávených psaním dopisů?

Spojovacím znamením všech tří knih a Bridget samotné před téměř šestnácti let (ano, už tak dlouho ji známe) a dnes je to, že se nevzdává. Navlékne si obrovské stahovací bombarďáky, a přesto neskutečně dráždí mužskou fantazii, ač vůbec není dokonalá. Má odvahu a chuť začínat stále znovu.

A hlavně, což je ta nejlepší možná zpráva - je pořád láskou šílená.

Podle stejnojmenné knihy byla natočena romantická komedie, která měla premiéru v dubnu 2001 a vydělala závratných 282 mil. dolarů. Hlavní role Bridget Jonesové, které dělají starosti hlavně vlastní váha, příjem kalorií, kariérní postup a muži se zhostila, se šarmem sobě vlastním, herečka Renée Zellweger. Další dvě hlavní role nápadníků Bridget si zahráli Hugh Grant a Colin Firth. V roce 2004 na něj pak navázalo další volné pokračování Bridget Jonesová: S rozumem v koncích.

 

Reklama