Bulvár

Dobrá nálada, jen muž hudruje

Vážená redakce a Vážené ženy-in,

opět výborné téma.

Je tomu dávno, za hluboké totality, kdy jsem byla ještě v produktivním věku, jsem byla zaměstnána u jedné firmy, kde jsem byla velice spokojena. Ale bohužel do doby, kdy se začaly uvádět do praxe počítače.

Jenom představa byla pro mne strašákem. Pochopitelně šéf, tehdy vedoucí, mě uklidňoval: "Čeho se bojíte, vždyť projdete kursem, a to na naše náklady." Moje obava byla tak silná, že jsem podala výpověď ze zaměstnání.

Odešla jsem do oboru, kde jsem si byla jista, že tam nejsou počítače, i když dnes i tam jsou. Ovšem nedovedla jsem si představit, že nastane doba, kdy to bez nich nepůjde.

Je pravda, dodnes toho lituji, ale to už se tak v životě stane.

A nyní k tomu, jak se člověk mění. Dostala jsem se do plného invalidního důchodu a doma to bylo strašně nudné. Ano, měla jsem koníčka, pletení, háčkování, vyšívání a hlavně vévodilo uklízení a neustále blbá nálada.

Můj muž si postěžoval kamarádovi, že to není doma k vydržení. Kamarád, dnes musím říci dobře, manželovi poradil, i když mě to manžel řekl, že mi koupí počítač. Nechtějte znát moji reakci. Jak naplánoval, tak taky udělal.

Bez dalších diskuzí koupil počítač. Když ho přivezl domů a zapojovali s kamarádem, chodila jsem okolo a jenom kroutila hlavou a prohlašovala: "No jo, my nevíme, kam s penězi..." a hesla, za která se dnes stydím.

Pochopitelně kamarád mi ukázal pár her, jak se hrají, a odešel.

Nevím, čím to bylo, ale já začala sama zkoušet a dostávala jsem denně dále. Po měsíci jsem se přihlásila na kurs PC a dnes si neumím představit rána bez počítače a kávy. Dokonce moji známí říkají, jak jsem dobrá, že v tomto věku to chápu. Ale dnes tím pádem nechápu sama sebe, proč jsem byla tenkrát tak zbytečně zatvrzelá proti počítačům.

A nyní si manžel stěžuje, podotýkám v dobrém: "Já se k tomu počítači nedostanu, začnu si psát žádosti."

Všem radím, nebojte se počítače, bez ohledu na věk.

Věra


Milá Věro,

a určitě byste před několika lety neřekla, že vám bude dělat počítač dobrého společníka. Manžela pozdravujte a případně pořiďte domů druhý počítač, ať je klid ;-).
   
24.02.2006 - Společnost - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Suzanne [*]

  Věrulinka: když manžel myje nádobí, je to , ale rozhodně nic k odčiňování Jinak držím palce moc a moc

  superkarma: 0 26.02.2006, 17:34:56
 2. avatar
  [3] Věrulinka [*]

  Tak jsem se překonala a udělala manželovi jeho oblíbené tvarohové buchty a koblížky s tvarohem.Abych si odčinila to umyté nádobí.Hezký víkend Vám všem,co příjdete z práce a nevíte co dříve.Věra

  superkarma: 0 24.02.2006, 12:29:38
 3. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Milá redakce,verzi koupi druhého počítače,jsem již navrhovala,ale to pro změnu odmítá manžel,s tím,že jeden stačí.Také Vás zdraví,právě meje nádobí,to je ostuda,že?

  superkarma: 0 24.02.2006, 10:27:51

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme