Tentokrát se věnujeme aktuálnímu dění. Přiznám se, že z posledních zpráv mě nejvíc zaujala informace o letních ledovcích v Arktidě. Podle odborníků jsou důkazem toho, že nás čeká pořádné ochlazení...

doba ledová

Změnám klimatu a době ledové jsem se věnoval počátkem tohoto roku. Tenkrát mne klimatolog RNDr. Vít Květoň, Csc. uklidňoval, že tuhé zimy ještě neznamenají, že se blíží doba ledová, jen že globální oteplování není tak drastické, viz...

A najednou si člověk přečte, že letošní léto bylo v Arktidě jedno z nejmrazivějších. Ledovce měly oproti normálu rozlohu o 60 procent větší, než v loňském roce. Uvádí to britský deník The Daily Telegraph s odvoláním na zveřejněné dokumenty, které slouží jako podklady pro říjnové jednání Mezivládního panelu pro změnu klimatu (IPCC), viz...

A mě už z toho jde hlava dvakrát kolem a koukolem. Na co se tedy máme připravit? Budou zimy až do poloviny tohoto století tužší? A o kolik stupňů?

Přiznám se, že jsem opravdu zvědavý, jak říjnové zasedání dopadne. Hodně mě ale také zajímá příčina tohoto nečekaného ochlazení. Osobně si myslím, že nám chce příroda ukázat, jak malý člověk je. Přijde-li doba ledová navzdory teoriím o globálním oteplování způsobeném člověkem, bude to jen potvrzení toho, že se pravidelně střídají cykly dob ledových a dob meziledových a že lidé, dobytek, továrny, auťáky a kdo ví co ještě si mohou vesele prdět, jak chtějí, klima tím moc nezmění. Nemyslíte?

Téma dne 13. 9. 2013: Co vás právě zaujalo?

  • Jaké aktuální dění vás zajímá?

Budeme si trochu hrát na zpravodajství. Ale budeme přebírat podle zajímavosti posledních zpráv. A protože každého zajímá něco trochu jiného, posílejte mi k tématu své tipy na novinky z domova i ze zahraničí, které právě vás oslovily.

Forma – stručné shrnutí s odkazem a váš komentář.

Jsem sám zvědavý, jaké zprávy vám v tom množství utkvěly. A nebojte se napsat svůj komentář i k již jinou čtenářkou okomentované události. Budu je samozřejmě trochu třídit, aby nebylo vydání plné stejných zpráv, ale pokud budou komentáře zastávat odlišný postoj, uveřejním je.

Možná bychom si měli ještě vymezit tu aktuálnost, nuže řekněme 14 dní nazpět.

Uzávěrka tématu je tentokrát ve 14.00 hodin. Poslední čtenářský komentář vydám ve 14.30. Mezi 15.00 a 16.00 budete mít šanci rozhodnout o tom, který komentář byl nejzajímavější a zaslouží si odměnu, totiž krásný balíček od AVONU v hodnotě 500 korun!

  • Příspěvky posílejte na redakční e-mail: Redakce@zena-in.cz
  • Heslo (předmět e-mailu): AKTUALITY

avon

Reklama