Čtenářka Katy se se starší dcerou učit nemůže a s mladší zatím bojuje s domácími úkoly. A domnívá se, že je školství ve velké krizi. Děkuji Vám Katy za příspěvek. Víte, já si myslím, že je to o lidech. Dnes ve školství zůstávají nadšenci, nebo lidé, kteří by jinde nesehnali uplatnění. Průšvih je, že učitelé ztratili za socialismu kredit a dosud ho nezískali zpět. A dokud nejlepší pedagogové nebudou mít chuť učit, a místo toho budou dělat manažery, bude školství vypadat, jak vypadá!

Vážená redakce
Mám dvě děti.Jedno na střední a druhé v druhé třídě.Upřímně s tou starší se ani učit nemohu, protože mám pocit ,že bych musela vrátit vysvědčení a jít zase do školy.

Bohužel jsem zjistila ,že někteří učitelé vyžadují útrpné opakování přesně podle sešitu.Dnes žák prostě nemůže říct svými slovy látku. Každý kantor to chce jinak.Ono nestačí ,že požadují učebnice a speciální sešity.A to nemluvím o známkování na body .To mě hlava nebere.

Je vidět ,že naše školství je v hluboké krizi.Dokonce se najde učitel,který učivo přednese ,ale bohužel nikdo mu nerozumí.Ještě štěstí ,že mám sestru ta obor ekonomie studovala .Tak na rady chodíme k ní.Dokonce si myslím ,že její poznámky by si měla paní učitelka přečíst a začít vyučovat podle jejich skript.Ty jsem pochopila i já . Jsou srozumitelné.

No a ta mladší?Tak tam je paní učitelka tak akční,že jí děti nestačí.Má tolik energie  a její tempo je neuvěřitelné.Ovšem stalo se nám ,že malá nechtěla napsat domácí úkol.

Tak jsem jí řekla nejdřív domácí úkol a pak můžeš jít ven za dětmi.Začala brečet,že ona chce jít ven a ne psát domácí úkol.A já jí na to odpověděla,že první napíše domácí úkol a pak půjde ven.Hodinu vzdorovala.Seděla jsem u ní a nepolevila.Nakonec napsala domácí úkol ,který trval asi 5 min.A já jí povídám bolelo to moc?Ne mamko já si příště napíšu úkoly hned.

A tak bojujeme jak se dá ,ale upřímně dětem nezávidím a do školy bych nechtěla ani za milion.
Hezký den všem Katy
Text nebyl redakčně upraven


Zvládáte se učit se svými dětmi?

  • Máte dostatek času na dělání domácích úkolů?
  • Rozumíte všemu, co se vaše děti učí?
  • Mají se děti po šichtě ve škole, učit ještě doma?
  • Nebo, jste pro to, aby vzdělání bylo jen ve škole?
  • Kolik vám to zabere času?
  • Štve vás, že škola děti přetěžuje i doma?
  • Nebo máte pocit, že se současné děti málo biflují?
  • A rozumíte změnám, které ve školství právě probíhají…
  • Do které třídy jste učivu svých dětí rozuměla?

Odpovědi na tyto otázky, ale i úvahy, příběhy, vzpomínky, fotky, videa, či neřešitelné domácí úkoly posílejte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás, která mi k redakčnímu tématu napíše příspěvek, Dnes kolem 16. hodiny odměním.

Reklama