Bulvár

Do restaurace spíš jen o dovolené chodí čtenářka Ula. Důvod?

Děkujeme za příspěvek čtenářce s nickem Ula. Hlavním důvodem, proč si restaurací užívá spíš o dovolené jsou finance a také to, že se třemi malými dětmi vydržet aspoň pět minut v klidu, je naprosto nemožné. Ale i tak má pro vás pár tipů, kde se dobře najíte.

Dobrý den, tak jako každý člověk se i já ráda najím. Do restaurací chodíme v poslední době spíše na dovolené. Hlavní důvod budou finance, ale taky to, že se třemi malými dětmi vydržet aspoň pět minut v klidu je naprosto nemožné. Takže volíme různé koutky atd.

Posílám tipy na restaurace, kam se budete určitě rádi vracet, pokud ji navštívíte. Nejvíce si pochutnáme na dovolené v Jeseníkách - restaurace a penzion Na Rychtě v Lipové-lázních má velice chutná jídla, výběr snad ze 25 druhů, poctivé porce a nízké ceny. Na obědy se tam sjíždějí lidé z celého širého okolí, takže v pravé poledne si není prakticky kam sednout. Jako vélké plus hodnotím nekuřáckou část restaurace a možnost využít i krmící židličku.

Další výbornou restaurací je zájezdní hostinec Kněhyně na Čeladné. Po delší době jsme ji teď navštívili a usoudili jsme, že si výlet na Čeladnou toto léto ještě musíme udělat. Je tam nádherně. Poslední tip je restaurace U vrby ve Františkových Lázních, kde hlavně v létě při posezení u potoka si člověk rád v chládku vychutná výborně uvařené jídlo.

Mám jednu vzpomínku na letní lázeňský pobyt v nejmenovaných lázních, kdy jsme jednou obědvali a nestačili se divit, že jsme v knedlu-zelu-vepřu „něco“ chroupali... Bylo to sklo. Zřejmě při vyndavání zelí ze sklenic se jim kusy ulomily.

Druhý den jsme měli v omáčce škvora, tak to už jsem oběd nedojedla a další den mi plavala moucha v polévce, tak to jsem si šla už stěžovat, protože už toho bylo moc. Na odpověď - to víte paní, je léto, všechno neuhlídáme, jsem se musela jenom smát.

Hezký den a hlavně dobrou chuť (pokud právě obědváte).

Ula

Klidně jste mohla uvést jméno restaurace a místo. Dnešní téma je nejen o chvále , ale i o kritice a varování před restauracemi, kde si zákazníka neváží

Jaké máte zkušenosti vy, milé ženy-in? Jste spíš nakloněna chvále, nebo kritice? Chodíte často do restaurací? Co byste dělala, kdybyste našla v jídle to, cop Ula? Nechala byste si to líbit? Stalo se vám někdy něco podobného?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

 

   
25.07.2011 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [8] Milllius [*]

  Každy den chodim do své oblíbené restaurace na oběd. Už jsem si tomu navykla.

  superkarma: 0 25.01.2015, 15:36:15
 2. [7] Rikina [*]

  Tak já mám poslední zkušenost ze včerejška - tři rodiny s fůrou dětí. Dětských židlí nebylo dost, takže ty menší děti seděly v kočárku. Větší kupodivu neječely a nepobíhaly, ačkoli žádný hrací koutek nebyl v dohledu (možná právě proto). Chvíli brečelo jen jedno dítě, protože nedostalo česnečku, ale vývar. Sml57 Jinak se všechny chovaly téměř ukázkově, jedly příborem, nepatlaly jídlo po stole ani po bližních, a mluvily sice zvučně, ale nevřískaly. Ani jedno jistě ještě nebylo školou povinné... jak se zdá, jde to. Sml80 

  superkarma: 0 25.07.2011, 12:52:58
 3. avatar
  [6] gaba23 [*]

  kozicka — #5 Také si myslím, že mou skoro dvouletou dceru nebude zajímat pípa, párátka, nebo ubrousky. Sml22. Pětiletý syn sedí za stolem a důležité pro něj je, že má fantu, kterou běžně nesmí pít. Sml16

  superkarma: 0 25.07.2011, 12:03:19
 4. avatar
  [5] kozicka [*]

  A já si myslím, že je to otázka věku. Dítě ve věku 2-4 roky zabavit v restauraci není nijak snadné, zvláště pokud je těch dětí více. Jde to, ale je to pak pro dospělého všechno, jenom ne relax a odpočinek, kterých by se rád v restauraci dočkal. Od těch 5 let už by to však mohlo zvládat i temperamentní dítě.

  1. na komentář reaguje gaba23 — #6
  superkarma: 0 25.07.2011, 11:26:28
 5. avatar
  [4] ToraToraTora [*]

  Odemětobě — #2 Jj, děti je třeba odspratkovávat a dětských koutků nebude třeba. Alespoň se babičky nemusí pak bát s dětmi někam zajít. Vědí, jak se mají chovat i bez bazénu s balonky a prolízačkou hned vedle kuchyně

  superkarma: 0 25.07.2011, 10:27:40
 6. avatar
  [3] Odemětobě [*]

  Ulo, zvykej děti na to, že v restauraci se sedí u stolu a čeká na jídlo. Za ranného dětství koutky pro děti nebyly, takže jsme se museli dětem po celou dobu věnovat. Byla to šance si povídat o stolničení, o vybavení restaurace, co je a jak funguje pípa-z čeho je pivo-co je alkohol tad. Když nebylo zbytí, skládali jsme ubrousky do parníků a čepic nebo si stavěli z párátek. Personál je taky ráději za pár zničených ubrousků,než za pobíhající a řvoucí děti.

  superkarma: 0 25.07.2011, 09:47:29
 7. avatar
  [2] Odemětobě [*]

  ToraToraTora — #1 přesně toto jsme dělai v 90.létech, kdy jsme byli spíš rarita, krmící židličky nebyly k dispozici a s kočárkem si do restaurace troufnul málokdo. Dnes je personál vstřícnější, ovšem některé děti spratkovitější.

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #4
  superkarma: 0 25.07.2011, 09:42:56
 8. avatar
  [1] ToraToraTora [*]

  Restauracím se s dětmi nevyhýbáme, už jen pro to, aby se naučili chovat v restauraci nebo etiku při slavnostnějších večeřích a příležitostech. Já vím, že to lze i doma, ale v restauraci je hezké dívat se, jak se opravdu snaží a chtějí nám dokázat, že ví, jak na to. Nebojím se s nimi kdekoliv a kdykoliv zajít na jídlo či pohár. Jen je muséíme učit, že v restauraci neodnášejí nádobí ony, ale číšník Sml30

  1. na komentář reaguje Odemětobě — #2
  superkarma: 0 25.07.2011, 09:28:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme