Vztahy

Do postele přes internet?

Milióny lidí na celém světě flirtují na internetu. A stále častěji se stává, že se dva dosud anonymní lidé setkávají později i v reálném světě.
Proč je navazování nových vztahů u počítačových obrazovek tak oblíbené?
Zasvěcení tvrdí, že většina lidí, kteří si začnou s někým dopisovat, mají jasnou motivaci: chtějí poznat nového partnera. Odpadá tak běžné oťukávání například v restauraci či tanečním baru, kdy musíme pracně zjišťovat, zda je dotyčný zadaný nebo volný, jestli má zájem o nějaký vztah a jestli se mu líbíme aspoň natolik, aby se s námi bavil. Tyto leckdy trapné chvilky na internetu neexistují. Jde se rovnou na věc.

Petra už toho měla dost. Od trapných vtipů a narážek svého přítele, jeho ponožek, které za sebou po bytě trousil, i jeho argumentů, proč něco neudělal…
Kamarádka jí poradila, aby neztrácela čas a zkusila se po nějakém fajn klukovi poohlédnout na internetu. Petra vyplnila dotazník a zaregistrovala se na seznamovacích stránkách. Nestačila se divit, kolik odpovědí jí během jednoho dne přišlo.

„Trochu trapné bylo akorát to, že mi odepsal i můj bývalý přítel,“ prozradila svoje zjištění Jana. Její nový vztah trvá již tři čtvrtě roku. Tři měsíce si s Jirkou jenom psala a nyní po půl roce zamilovaných schůzek se osmadvacetiletá bankovní úřednice stěhuje za svojí láskou na druhý konec republiky.

Podle průzkumu agentury Parship řeší internetoví milenci spoustu věcí mnohem rychleji než běžné páry. Zatímco klasičtí partneři se k sobě nastěhují v průměru po 25 měsících chození, 40% párů z kybernetického světa se sestěhovává již po šesti měsících. Internetoví milenci také snadněji hází za hlavu kariéru a nezřídka kvůli svému novému partnerovi opouštějí i svoji zemi. Žádná vzdálenost pro ně není dostatečně velká, aby ji láska nepřekonala.

Po několika nepovedených vztazích zkusila štěstí na internetu i Monika. V normálním životě celkem stydlivá slečna si se svým virtuálním přítelem sdělila během několika týdnů tolik podrobností ze svého života, že když se pak poprvé setkali, nemusela ze sebe nic pracně soukat, protože karty již byly rozdány. „Věděla jsem, že na internetu se nemůže nic stát. A jak všichni ví, některé věci se lépe píšou než říkají. To napětí někde mezi anonymitou a intimitou bylo skvělé. Postupně pak všechno přerostlo v krásný vztah.“
Smůlu měla naopak Veronika…“její“ internetový partner totiž při emailové korespondenci lhal, jako když tiskne. Citově strádající Veronika, která předtím žila delší dobu sama se svojí dcerou a svými rodiči v jedné vesnici, se do něj zcela zbláznila. I nám se podle jejího vyprávění zdálo, že vypadá solidně. Po čtyřech měsících se k ní nastěhoval. Nejprve se chlubila novým telefonem, pak svetříkem a nemohla si Mirka vynachválit, jak hezky se chová k její dcerce. Nakrátko poté si však její milý zapomněl doma mobil. Na displeji se objevilo „neveřejné číslo“, a tak Veronika hovor přijala. Ve sluchátku se ozvalo: „Ahoj miláčku!“ Když dotyčná uslyšela Veroničin ženský hlas, zeptala se, s kým hovoří. Veroničina odpověď byla jasná: „Teď už s bývalou Mirkovou přítelkyní.“
Jakou vypovídací hodnotu můžeme vlastně přisuzovat údajům, které na sebe lidé na internetu prozradí? K prvnímu skutečnému setkání kybernetických partnerů dochází zpravidla po 10-12 emailech. Pokud tedy máte pocit, že „váš“ partner schůzku nepřiměřeným způsobem odkládá, měli byste zbystřit a třeba si ještě několikrát pročíst důkladně všechny jeho emaily. Třeba odhalíte rovnou, že vám lže! K takovým případům však dochází spíše výjimečně.

Pokud se chce totiž někdo skutečně seznámit, byl by sám proti sobě, kdyby příliš lhal. Pravda ale je, že trochu pozitivnější obraz o sobě vytváří téměř každý…a to i na prvních skutečných schůzkách. Ale tak tomu bývá i při běžném seznamování „v terénu“.

   
13.05.2003 - Láska a vztahy - autor: Karolína Rácová

Komentáře:

 1. avatar
  [17] Hanela [*]

  aninas: ahoj ani!!!! A jakej JINEJ dědeček, to mi, prosím, vysvětli

  superkarma: 0 13.05.2008, 09:24:22
 2. avatar
  [16] aninas [*]

  medved: Ted za tou babickou leti poporve pres Atlantik zase jinej dedecek

  superkarma: 0 13.05.2008, 08:10:46
 3. avatar
  [15] aninas [*]

  medved: ze jo! Zvlaste tem, ktere to uz udelaly pred 10 lety a to jako babicky

  superkarma: 0 13.05.2008, 08:08:04
 4. avatar
  [14] monca13 [*]

  dnes už bych to možná přes net zkusila

  superkarma: 0 09.09.2006, 02:33:51
 5. avatar
  [13] Ťapina [*]

  Já si teda myslím, že ani vzájemné zvedání mobilních telefonů není v pořádku. Mobil má každý svůj, to není jako rodinný telefon. Když někdo volá mému příteli a on to zrovna nemůže zvednout, tak se podívám na displej, když to je nějaký společný přítel, kterému je zřejmě jedno, komu se dovolá, tak to zvednu, ale jak je to neveřejné číslo, nebo někdo, koho neznám, tak to nechávám zvonit - se mnou mluvit nechce a za to, že mu řeknu, že se nedovolal jenom zaplatí.

  superkarma: 0 15.05.2003, 10:55:00
 6. avatar
  [11] -Lucinecka- [*]

  Docela se mi tenhle článek líbil.Připoměl mi krásný období.Našla jsem si na Netu přítele se kterým se znám už skoro dva roky a moc si rozumíme.Píšeme si a občas se setkáme.Je to úžasný,že se dá najít i touto cestou sposta fajn lidiček.

  superkarma: 0 14.05.2003, 19:56:42
 7. avatar
  [2] emma [*]

  medved: to je teda fakt. dříví je tu už dost

  superkarma: 0 13.05.2003, 09:44:20
 8. avatar
  [1] medved [*]

  nejak jsem nepochopila o cem tenhle clanek je
  ze bych treba napsala, ze lide se seznamuji v tramvaji a v kavarne a povidaji si o sobe a pak se k sobe nastehuji ? ...nejak mi nedoslo v cem je objevny a jake nove informace prinasi
  vysvetlovat zenamin, ze na Internetu se jde seznamit je proste noseni drivi do lesa

  superkarma: 0 13.05.2003, 09:39:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme