Móda se na zimu připravila především v podobě hřejivých materiálů – vlny, pletenin, tvídu a kožešin. Letos zdůrazňuje ženské tvary, a nezbytností bude opasek ovinutý kolem dlouhého svetru, košile, trička, šatů, saka i kabátu. „Poletí“ rozměrné pletené šály, originální háčkované plédy, indiánská ponča či paštunské přikrývky. Samozřejmě chce hřejivý komfort dopřát i nohám – ovšem jen dlouhé tlusté ponožky a návleky vždycky nestačí...

Stávající botník můžete doladit ve stylu „London look“, zahrnujícím kotníčkové Chelsea a tzv. oxfordky. Oprášit můžete boty nesoucí neúnavný westernový look, a příležitostně se „blýsknout“ v botách na platformě s vysokými podpatky, zdobených cvočky ve stylu hereckých a rockových hvězd sedmdesátých a osmdesátých let. Pro každodenní chození je tentokrát „in“ obuv ve stylu „Alpine avenue“, inspirované elegantní sportovní módou lyžařských středisek padesátých a šedesátých let.

boots

Hybridní boty – šlágr letošní zimy

Až budete revidovat svůj botník, nezapomeňte, že zima nemusí být jen mrazivá a pohádková, ale má i podobu deště, plískanic a bláta. Máte boty, které v každém nevlídném počasí obstojí, nebo teprve uvažujete, jaké si pořídíte? Top trendem jsou boty s prvky, které jsou primárně přisuzovány obuvi do hor – vybavené technologiemi zabraňujícími promočení a nepříjemnému promrzání nohou, zajišťujícími tepelný komfort, s profilovanou a protiskluzovou podešví a výrazným okopem chránícím prsty u nohou. A největším šlágrem jsou hybridní boty, které kombinují akčnost trekové obuvi s elegancí vysoké kožené kozačky.

Horké tipy

Pokud chcete mít ve svém botníku originální obuv v módní pastelové barvě, která doladí váš outfit, pak můžete sáhnout po zimních „holínkách“ z příjemné a kvalitní voskované kůže, nebo po první verzi hybridních bot na klínku. Maximální pohodlí, sucho a teplo, snadný vstup a výstup z boty, bezpečná chůze po hladkém zmrzlém povrchu i v náročnějším terénu, mladistvý, neotřelý design a kvalitní svršek -  to jsou vlastnosti, které zaujmou každou milovnici účelného a módního obouvání.

Foto: model LAKEN HIGH BOOT WP, WILLAMETTE

Reklama