Vaření

Do plavek s řeckou kuchyní  

Chcete se v létě cítit fit, být hvězdou pláží a přitom nenechat strádat vaše chuťové pohárky? Používejte při přípravě letních pokrmů kvalitní olivový olej. Inspirujte se u dávných Řeků, kteří již v antických dobách věděli, jak si zdravě pochutnat.

Někteří odborníci považují „středomořskou dietu“ – bohatou na rostlinné potraviny a mononenasycené tuky – za jednu z nejzdravějších na světě. Středomořská strava je spojována se zdravým srdcem a dlouhověkostí. Mimo to může s umírněnými porcemi fungovat jako výborná redukční dieta. Výzkumy ukázaly, že strava bohatá na rostlinné potraviny, zdravé tuky a bílkoviny, spolu s omezením kalorického příjmu, je receptem na hubnutí. Středomořská kuchyně klade důraz hlavně na potraviny s nízkým obsahem tuku a cholesterolu a s vysokým obsahem vlákniny.

minerva

Řecká kuchyně využívá především čerstvé a sezónní potraviny. Příprava jídla je obvykle velmi snadná a jídlo je málokdy smažené. Díky spoustě rozmanitých a chutných potravin je navíc snazší dietu dodržovat dlouhodobě. Další výhodnou středomořského životního stylu je, že snižuje riziko chronických onemocnění a nemoci srdce. Strava bohatá na olivový olej může také pomoci předcházet nebo oddálit výskyt cukrovky a nezvyšuje hladinu cholesterolu tak, jako nasycené tuky.

Olivový olej – 1. krok ke kráse

Olivový olej je jednou z nejzdravějších surovin vůbec. Řada lidí ale netuší, že ho lze používat i na vaření nebo grilování a ochuzuje se tak o jeho výhody. Chuť oleje závisí na typu oliv, ale také na způsobu zpracování.

Do zeleninových salátů i na gril je ideální Minerva Extra panenský olivový olej. Má výraznou chuť čerstvých oliv, příjemné aroma a velice nízkou kyselost. Kromě lahodné chuti dodává tělu vitamíny, které posilují imunitu a podporují trávení. Do vařených pokrmů se zase hodí Minerva Classic. Je to kombinace extra panenského a rafinovaného oleje, který pokrmům dodá potřebnou lehkost. Z vybraných oliv ze slunečné oblasti Kalamata pochází Minerva Kalamata. Olej z těchto oliv má unikátní vlastnosti, je hutný, silný, plný chutí a s nezaměnitelnou silnou vůní oliv. Je ideální do pokrmů, kde jeho chuť může vyniknout, do salátů nebo do těstovin, ale také jen tak samotný na čerstvé pečivo. I ty nejnáročnější spotřebitele potěší Minerva Bio extra panenský olivový olej. Je vyráběný v souladu regulí pro organické BIO výrobky – od pěstování oliv až po zpracování. Navíc se hodí jak do teplé, tak do studené kuchyně.

olej

Nalaďte se na vlnu Řecka a ochutnejte tradiční pokrmy. Nejenže jsou chutné, ale rázem se budete v plakách u vody cítit lépe.

Více o řeckých olivových olejích Minerva najdete na www.minerva-foods.com/cz.

   
22.07.2014 - Gastronomie - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Májík [*]

  mňam, řeckou kuchyni miluju, už se nemůžu dočkat září, to letím na Krétu

  superkarma: 0 22.07.2014, 18:05:32
 2. [4] Zuza70 [*]

  Řecká kuchyně je výborná Sml22

  superkarma: 1 22.07.2014, 16:00:23
 3. [3] Helena Svatková [*]

  Také do zeleninových salátů používám pouze olivový olej extra virgine.

  superkarma: 0 22.07.2014, 10:55:40
 4. [2] Bébina [*]

  Jo s nízkým obsahem tuku a cholesterolu? Jak co. Třeba dezerty ze smetany, nebo domácí těstoviny z vajec, se slaninou a sýry, to je panečku kalorická bobma. Miluju italskou kuchyni, ale když si udělám domácí ravioli s ricottou a špenátem a na to rajčatovou omáčku a parmezán a jako zákusek Crème brûlée, tak takový smažený řízek má možná těch kalorií i cholesterolu méně.

  superkarma: 0 22.07.2014, 10:49:49
 5. avatar
  [1] řeřicha [*]

  Do zeleninových salátů jedině olivový olej Sml16

  superkarma: 0 22.07.2014, 08:58:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme