Hezký den přeji.

Nejhezčí dárek je široké téma.

V mládí jsem, jako asi každá žena, chtěla dostat zlato, auto, krásné oblečení, pěkné a drahé boty. Čekala jsem první dítě, druhé dítě, třetí dítě a již od očekávání prvního dítěte jsem svá přání měnila. Nějaké hodnotné dárky mě přestaly zajímat. Měla jsem jenom jedno přání, aby děti byli zdravé, více jsem nechtěla.

Vše se mi splnilo, děti jsou zdravé. Dcera čekala miminko a opět, moje největší přání bylo, aby bylo vnouče zdravé. Splnilo se, vnučce je již 16 let, je zdravá.

Život plyne jako voda a najednou přijde nemoc, se kterou nikdy a nikdo nepočítáme, ale přijde a přišla i na mě. Budu se trochu opakovat, mozková mrtvička, dva dny po ní těžká operace, po které jsem zůstala 17 dní v kómatu, naděje na život 2 %.

Proč to píši? Pro mého manžela, který toto prožíval, byl tři měsíce po těžké mozkové mrtvici, byla situace neúnosná. Díky mému probuzení dostal nejhezčí dárek v životě. Je to již více jak 4 roky, ale dodnes, když se děti ptají, co chce k Vánocům, říká nic. Já mám dárek vedle sebe, moji milovanou ženu, a do nejdelší smrti si nic jiného nepřeji.

A já? Po této zdravotní anabázi, kterou mám za sebou? Žádný dárek v životě se nemůže vyrovnat tomu, že žiju.

Ale abych nebyla nevděčná, jeden dárek mi udělal velikou radost, a to když mi manžel vloni koupil PC a mohu tady s Vámi všemi virtuálně komunikovat.

Zdraví

Věrulinka


Děkujeme za krásné povídání... A taky jsme rádi, že Vám manžel dal PC a můžeme si s Vámi povídat :).

redakce@zena-in.cz

Reklama