mozkožrout

Udělejte si výlet za moderním uměním. V Galerii Středočeského kraje odstartovala výstava Start point, která nabízí přehled těch největších talentů evropských uměleckých škol.

Start Point bude v kutnohorské galerii k vidění do 28. listopadu. První výstava toto typu proběhla v roce 2003 jako přehlídka nejlepších diplomantů českých uměleckých škol. Postupem času ale nabrala větších rozměrů a v současnosti je to nejrozsáhlejší projekt mapující nové talenty prestižních uměleckých škol napříč Evropou. Letos se výstavy účastní celkem 33 škol z 15 zemí. Všechny vystavené práce jsou také publikovány v rámci katalogu k výstavě a na internetu na stránkách startpointprize.eu

Přestože výstava teprve začala, už je známo jméno vítěze, a tím se stal Brit Alexis Milne. Mnozí z oceněných v rámci Start Point v minulosti patří dnes k respektovaným umělcům na mezinárodní scéně, jako například loňská vítězka Serena Korda či předloňský vítěz Daniel Permanetter.

Otevírací doba galerie
úterý–neděle: 10.00 - 18.00 hodin

Jak se do galerie dostanete?
Galerii najdete v Barborské ulici asi kilometr jihozápadně od vlakové zastávky Kutná hora město. Mrkněte se na mapu ZDE.

Web galerie:www.gask.cz

Foto: Jan Vytiska - Mozkožrout

Reklama