Film Klauni vznikl podle scénáře Petra Jarchovského na námět Borise Hybnera, který přiznává, že tento film bere jako osobní rozlučku se svojí kariérou. Příběh o pozdním znovushledání klaunského tria, v hlavních rolích s Oldřichem Kaiserem, Jiřím Lábusem a francouzským hercem Didierem Flamandem, přichází do našich kin právě dnes.

Česká legenda pantomimy Boris Hybner bere film Klauni nejen jako osobní rozlučku se svojí kariérou, ale také chce upozornit na klaunérství jako takové. Obor, kterému je v české kinematografii věnován velmi malý prostor.

hlavnivfot

hlavní protagonisté filmu

Natáčení tohoto koprodukčního snímku trvalo tři měsíce. Natáčelo se v Čechách, v Lucembursku i ve Finsku, odkud pochází Lábusova filmová manželka Kati Outinenová.

Děj filmu

Na počátku kariéry tvořili Oskar (Didiere Flaman), Max (Oldřich Kaiser) a Viktor (Jiří Lábus) klaunskou skupinu Busters, jejíž vystoupení vnášela do totalitní šedi jiskřičku svobody.
Jenže pak se jejich cesty ve zlém rozešly.
Proč, to vyjde najevo až po třiceti letech, kdy se Oskar vrací z emigrace, aby v Praze uzavřel svoji uměleckou kariéru. Setkání s bývalými přáteli vede k nevyhnutelné vzájemné konfrontaci. Osud jim tak nabízí ještě jednu šanci, jak to naposledy pořádně roztočit. Avšak i po těch mnoha letech vyvstává stále stejná otázka: Kdo se bude smát naposled?

Jestli se chcete také zasmát, ale zároveň být dojaty, nenechte si film Klauni ujít.
Herecké výkony všech třech hlavních protagonistů zaslouží pochvalu a uznání i z vaší strany.

Klauni (2013)

klauniplakat

Klauni v kinech od 28. listopadu 2013 !

námět: Petr Jarchovský, Boris Hybner, Viktor Tauš
scénář: Petr Jarchovský
režie: Viktor Tauš
hrají: Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Didier Flamand, Kati Outinen , Julie Ferrier, Eva Jeníčková, Taťjána Medvecká , Ivana Uhlířová, Juraj Nvota, Zuzana Kronerová, Radim Vizváry ad.

poskytnutý materiál: www.falcon.cz

Reklama