Komediální série Kameňák se deset let od uvedení prvního dílu vrací do českých kin. Dnes, 10. října 2013, má premiéru čtvrtý díl  -  Kameňák 4. Půjdete se podívat, nebo si ho klidně necháte ujít?

V novém pokračování komedie se do Kameňákova vrací řada známých tváří v čele s Václavem Vydrou, Danou Morávkovou, Josefem Lauferem, Hanou Čížkovou, Václavem Glazarem nebo Ladislavem Županičem.
Ve filmu se objeví také čtyři „nováčci“ Bob Klepl, Martin Dejdar a Alice Bendová. Jednu z postav městečka si zahrál i další z producentů a původní profesí herec Jiří Pomeje.

Tvůrci slibují lidovou „řachandu“ ve stylu Zdeňka Trošky, tentokráte ovšem bez samotného tvůrce celého konceptu Kameňáku. 
„My jsme čtyři roky Zdeňka přesvědčovali, až nám nakonec řekl: ’Víte co? Když mě tak otravujete, udělejte si to sami!’ Dal nám spousty dobrých rad, přeje nám to,“ potvrdili jednohlasně producenti Pavel Pásek a Jiří Pomeje.

Děj filmu

Pepanovi (V. Vydra) odjela žena Vilma do Austrálie za jejich dcerou a Pepan se synem Pepíkem tak žijí v ryze mužské domácnosti, kde není navařeno a vyžehleno a kde vybuchují vajíčka v mikrovlnné troubě. Kolem Pepana usilovně krouží učitelka Vlasta (D. Morávková), která vycítila příležitost zaplnit místo po Vilmě.
Pepan je však zcela zaneprázdněn novou budoucností – stal se starostou Kameňákova. Po svém předchůdci zdědil přizpůsobivého tajemníka Bohouše (B. Klepl). Jejich první společnou misí na radnici je založení městské policie. Náčelníkem se stane místní Rambo, Franta Cloumal (M. Dejdar), čímž konečně stoupne v očích své vlastní ženy (A. Bendová).

V místní čínské restauraci mezitím dojde k nečekanému objevu. Kuchař Lojza (J. Pomeje) zalévá své marihuanové „bylinky“ známým Modrým pramenem, který v minulých dílech povzbuzoval sexuální apetit. Když si ubalí „jointa“ z takto zavlažovaného výpěstku, propadne nekonečné pravdě a všeobjímající lásce. A Coufalův syn Vincek (V. Navrátil) pohotově pochopí, že tenhle „model“ bude bestseller... 

První Kameňák vidělo v roce 2003 v kinech půl milionu lidí, na všechny tři díly pak přišlo celkem přes 1 200 000 diváků. Kameňák 2 měl premiéru v roce 2004 a Kameňák 3 hned o rok později v roce 2005.
Uvidíme, jak si povede Kameňák 4. Kritika ho zřejmě opět rozcupuje – a vy, diváci?

plakatkamenak

 KAMEŇÁK 4 v českých kinech od 10. 10. 2013!

Režie: Ján Novák
Scénář: Marcel Bystroň
Kamera: Antonín Chundela
Producenti: Pavel Pásek, Jiří Jurtin, Zdeněk Kubík, Martin Paleček

Poskytnuté foto: Schmiedberger / bontonfilm.cz

Reklama