Nakladatelství JOTA přichystalo pro čtenáře zajímavé novinky, která z nich vás zaujme?

SLUNCE, MĚSÍC A ROLLING STONES - Rich Cohen

RSNepřikrášlený příběh ze zákulisí nejlepší světové rock’n’rollové kapely v podání reportéra časopisu Rolling Stone.

 Rich Cohen vstupuje do příběhu Stounů v devadesátých letech jako mladý novinář – a okamžitě podléhá jejich kouzlu: je unesen jejich humorem, kamarádstvím, jízlivostí a drsným životem. Vždyť také jejich hudbu odjakživa miloval, a jeho vášeň tak nutně prostupuje i touto kronikou, jenž provází čtenáře od osudového setkání Micka Jaggera a Keitha Richardse na vlakovém nástupišti v Dartfordu roku 1961 a poté překlenuje celá desetiletí existence kapely. Zaměřuje se přitom především na její zlatou éru – počínaje albem Beggars Banquet (1968) a konče deskou Exile on Main Street (1972) –, kdy byli Stouni nejplodnější, nejodvážnější a na vrcholu sil. Cohen však nevyzdvihuje jen jejich úspěchy – stejně přesvědčivě umí líčit také jejich prohry…

Koneckonců když si odmyslíme všechny drogy, milenky a přeplněné stadiony, dostaneme se k jádru všeho – k hudbě. Tato muzika, spolu s Cohenovým neotřelým a elektrizujícím vylíčením kapely, je totiž definitivní odpovědí na otázku, proč na Rolling Stones nikdy nezapomeneme.

 

VÁŠNIVÝ HŘÍŠNÍK - Christina Laurenová

knihaCo se stane ve Vegas, zůstane ve Vegas; co se ale ve Vegas nestane, může se stát kdekoli jinde…

 Poslední díl ze série Vášnivý doplní a završí příběhy tří kamarádek, které se po divokém flámu v Las Vegas ráno probudily vdané za tři neodolatelné muže.

Lola a Oliver manželství sice zruší a dohodnou se, že budou „jen přáteli“, ale uvnitř o tom nejsou až tak úplně přesvědčeni. Ve skutečnosti Lola po Oliverovi touží od prvního okamžiku, kdy ho spatřila. Je jí s ním ale dobře, tak proč to kazit a plést sem své city. Oliver nemůže přestat myslet na to, co s Lolou mohl dělat, když měl tu možnost, a přesně ví, by s ní chtěl dělat teď. Jenže to je daleko za hranicí přátelství.

Najdou Lola s Oliverem odvahu překročit hranici přátelství a vykročit společně do neznáma?

Reklama