Co si myslí o divadle čtenářka PBD? Do divadla s partnerem nechodí, ale má ráda divadelní hry třeba v televizi. A zavzpomínala také na jedno školní představení.

Ty tři hry, které jste vyjmenovala, milá PBD, se mi taky moc líbí. A taky jsem je viděla v televizi. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Dobrý den.

Necítím se jako kulturní barbar, i když do divadel nechodíme. Prostě na to já ani partner nejsme - a proč? Protože prostě nechceme.

Naposledy jsem byla v divadle tak cca před 12-ti lety a to se školou. Jeli jsme do Brna do divadla Husa na provázku na představeni Král Lea s panem Pechou v hlavní roli. Představení to bylo, jestli si dobře pamatuju, pěkné. A nejvíc se mi stejně líbil ten kontakt s panem Pechou mimo roli, když byl zalezlý pod jevištěm (bylo to takové „téčko“) a chtěl po nás bonbony :)

Myslím si, že herec co ztvárňuje divadelní role zaslouží respekt, a to proto, že to musí jet na „první dobrou“ a ne jak u filmů, kde se dá záběr zopakovat. O zapamatování si textů, hereckém podání ani nemluvě.

Když jsem byla menší, tak jsem si myslela, že divadelní herci berou hodně peněz a až časem sem se dozvěděla, že jde víceméně o velmi malý plat na to, co herci odvádějí a že většina musí hrát i v televizi, aby se měli finančně lépe... njn, na divadla a kulturu není - je to smutné, když si člověk uvědomí, na co vlastně ten stát má - ale to už je jiné téma.

Co si myslím o ochotnících? No co bych si vlastně měla myslet, řekla bych, že to ochotníci hrají se stejným nadšením jako herec z povolaní - a někdy možná i s větším.

Ať už je herec ochotnický či z povolání - zaslouží respekt, o tom žádná.

Ono vlastně není tak úplně pravda, že mě divadlo míjí. Díky televizi a záznamům u toho také můžu být, i když jen zprostředkovaně. Mám hodně ráda hru, o které myslím není třeba více psát, že ji snad každý zná.

Je to „Sluha Dvou Pánů“ s M. Donutilem v hlavní roli, nebo třeba „Hrdý Budžes“ s B. Hrzánovou. A ještě vzpomenu od F. R. Čecha titul „Dívčí válka“.

Titulů bych mohla napsat více. Ale myslím, že seznam tady není třeba a přiznávám, že bych si stejně všechny tituly nevybavila :)

Přeji den podle představ :)

PBD

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Co vy a divadlo?

  • Máte rády divadlo?
  • Chodíte do divadla?
  • Jak často?
  • Co máte nejradši - komedie, drama...?
  • Máte rády alternativní divadlo?
  • Na čem jste byla naposledy v divadle?
  • Co byste doporučila našim čtenářkám?
  • A co si myslíte o ochotnickém divadle?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Zanedlouho se dozvíte, která získá dárek, balíček vlasové kosmetiky RYOR.

ryor

Reklama