Styl

Dnešní téma: Využíváte povánočních slev?

Sale, slevy, výprodeje…volají na vás všudypřítomné cedule a lákají k povánočním nákupům. Ti prozíraví je opravdu odložili až na Nový rok a pěkně si mnou ruce, jak na tom vydělali. Patříte mezi ně? Využíváte povánočních slev a výprodejů?

sale

Jedna moje kamarádka úplně zrušila Vánoce. Odmítla se účastnit davového šílenství, které každoročně stresuje nejen ji, ale tisíce lidí. Dokonce neměla ani stromek, nesmažila kapra a nedělala bramborový salát. Vánoce úplně vymazala ze svého života a její rodina se k ní kupodivu připojila bez sebemenších protestů. Když jsem se jí ptala, co na to dcera, odpověděla suše. „Ta už je dospělá a Vánoce má stejně celý rok, tak co.“

Peníze, které tak ušetříme, využijeme po Vánocích. Nakoupíme si v klidu a ještě k tomu za poloviční ceny.

Svým způsobem její zvláštní postoj k Vánocům chápu, ale byť vypadá seberacionálněji, nemůžu se s ním ztotožnit.

Stále se nechávám strhnout a snažím se koupit hodnotný dárek a neřeším, jestli bude po vánocích stát o třicet, padesát, nebo dokonce sedmdesát procent méně. Samozřejmě, že si schovávám paragony a cedulky pro případ, že by se něco nelíbilo, nebo nepasovalo velikostně, aby se to dalo vyměnit.

Což se také stalo. Koupila jsem dceři mikinu, která byla sice úžasná, ale měli ji jen o číslo větší. A tak se rozhodla, že si ji po svátcích vymění za něco jiného. A jaké bylo její překvapení, že značková mikina, za kterou zaplatila nehorázný peníz, stojí teď „pakatel“. Za tu cenu si teď mohla koupit skoro dvě. Takže na tom svým způsobem ještě vydělala.

Ale řeknu vám, že mě to stejně štve, jak na nás ti „šizuňkové“ vydělávají. Jsem si jistá, že mají zisk i z hodně zlevněného zboží, protože předvánoční ceny jsou strašně nadsazené.

Jenomže dát pod stromek obálku s penězi mi připadá žinantní.

Jaký názor na to máte vy, milé ženy-in? Dáváte někomu jako dárek peníze? Dostáváte vy peníze, nebo dárkové šeky? Využíváte povánočních slev? Už jste si něco zajímavého koupila? Pochlubte se svým úlovkem. Musela jste něco vyměnit, nebo reklamovat? Štve vás, že ceny zboží, které jste koupila jako vánoční dárky, rapidně klesly? Přemýšlela jste o možnosti nechat nákupy až po Vánocích?

Napište nám na dnešní téma. Heslo slevy a výprodeje

redakce@zena-in.cz

Za svůj příspěvek můžete získat tyto krásné kosmetické dárky: Rtěnku a Eau de Parfum RARE GOLD

cena

 

   
04.01.2011 - Móda - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [13] Mirds [*]

  Ahoj.Vzhledem k tomu, že stavíme baráček,peněz je opravdu málo. Takže tyto vánoce sem koupila jen takové užitečné drobnosti. Ale ani po vánocích nejsou peníze, takže jen omrkávám obchůdky, ale když je něco opravdu hezké a levné, tak se sama alespoň na jeden kousek ukecám.Sml16 A vlastně vánoce nejsou tak úplně o dárkách ale , že si vzpomeneme na své blízké, sejdeme se, pokecáme a popřejeme si hodně zdraví, protože to se dát nedá ani koupit ale když se přeje, své kouzlo to má.

  superkarma: 0 07.01.2011, 18:37:24
 2. avatar
  [12] Myskamaus [*]

  Povanocni slevy nevyuzivam a argument,ze po Vanocich levneji a v klidu?Levneji sice ano,ale ten klid v obchodech bych chtela videt.Staci kolem takoveho obchodu jen projit a videt,jak se tam lidi skoro perou o zlevnene zbozi,takze za me urcite ne.

  superkarma: 0 05.01.2011, 10:01:56
 3. avatar
  [11] kobližka [*]

  Povánoční slevy nevyužívám,fakt ne.

  superkarma: 0 04.01.2011, 18:36:09
 4. [10] sludka [*]

  Vánoce jsou především svátky klidu a pohody.Protože vnoučata jsou už velká, takže bych se netrefila do jejich představ, tak jim dáváme do obálky peníze ať si koupí co chtějí. Povánočních slev se rovněž nesnažím účastnit, protože během roku si koupíme co je potřeba a kupovat jenom proto, že je to levnější, tak je to vlastně drahé, když to nepotřebuji.

  Stejnak si musí člověk dávat pozor, protože mnohdy obchodníci natáhnou původní ceny a slevové jsou potom za normální cenu.Sml30Sml30

  superkarma: 1 04.01.2011, 12:20:18
 5. [9] Astřička [*]

  Pár maličkostí si pod stromek dáme, ale že by jsme šíleli? To tedy ne. Jsme zatím jen dva a během roku si koupíme co je potřeba nebo co nám udělá radost, na to nepotřebujeme vánoce. A ty jejich výprodeje? Mě odrazuje právě to množství lidí a dělání z nich blbečky. přehoupne se týden je všechno je možné prodat jen za polovinu? Divné né? Manžel jeden čas prodával skříně v jednom velkém obchoďáku v Praze a říkal, že celý rok tam měli skříň za 16000Kč a nikdo si jí ani nevšimnul a jakmile tam šéf dal, že stála dříve 20tis a teď 16, tak se dva lidi hádali, kdo tam byl dřív a kdo jí koupí. Lidi, je to jen psychologie...  

  superkarma: 1 04.01.2011, 10:44:43
 6. avatar
  [8] malvina [*]

  Mně vánoční  výprodeje neberou vůbec. Nesnáším, strkanice, rvačky  za dvě kačky,  a pod....

  superkarma: 0 04.01.2011, 09:25:50
 7. avatar
  [7] OlgaMarie [*]

  Když něco potřebuju, tak si to koupím. Nečekám, až to bude možná levnější. Z povánočních slev jsem rozmrzelá. Zajímalo by mě, jakou skutečnou hodnotu ony věci mají.Sml80

  Slevu jsem využila při objednávce nových oken. Když se celá zaplatila před montáží, dávali slevu, myslím, 5%. A při vybavení nové kuchyně. Tam měli slevu, jakmile celková částka přesáhla ......Kč a pokud bylo 5 elektrospotřebičů od firmy ..., dali k tomu kompletní sadu nerez nádobí.

  superkarma: 0 04.01.2011, 09:01:35
 8. avatar
  [6] janinkab [*]

  Zrovna dneska jedeme na nákup- pokusíme se využít povánoční slevy. Potřebuju zimní bundu a před vánoci mi nikde nic nepadlo do oka- třeba budu mít dnes štěstí. A drahá polovička potřebuje sálovky, ty staré a letité, mu dřou nohy do krve. A průběžně celý rok nakupuju ve slevách oblečení pro děti. Ale taky to není bezhlavé nakupování čehokoli za výhodnou cenu- prostě to jen uložím do skříně a když potřebuju, tak nemusím nikde shánět.

  superkarma: 0 04.01.2011, 09:01:28
 9. [5] helča 65 [*]

  Sml59Slevy využívám a nemusí to být jenom slevy povánoční. Zvykám si na častější nákupy přes internet a tak vyhledávám slevy průběžně. A tak jsem si v létě koupilapěkné kozačky, nedávno v zimě zase boty na jaro za mnohem nižší cenu. Zatím mám s těmito nákupy dobré zkušenosti a nestalo se mi, že bych musela zboží vrátit. Nakupuji ve slevách jen to, co potřebuji, nejde tedy o nákupy za každou cenu jen proto, že je zboží ve slevě. Sml16

  superkarma: 0 04.01.2011, 08:39:36
 10. [4] macamala [*]

  Pokud se mi něco hodí a není to předražené, koupím si to ještě před slevami. Pokud náhodou natrefím na slevu, mám o to větší radost. Zrovna včera jsem byla na kukačku v obchoďáku - u některých obchodů mám pocit, že před slevou mají hezké, ale předražené zboží, v době výprodeje tam nabízejí úplně jiné kousky, o dost horší.

  superkarma: 0 04.01.2011, 08:23:07
 11. avatar
  [3] fructia [*]

  Přiznám se, že mě novoroční (povánoční) slevy docela štvou. Místo, aby honička po dárcích skončila 24., tak 27.12. to začíná znovu a je to, jak kdyby lidé před Vánoci nenakupovali (a pak, že je krizeSml32).

  Například, že je sleva vánočního zboží (ozdob...) a kalendářů to jo, ale ostatní nechápu.

  Když jsem mezi svátky něco chtěla, stejně to v obchodě neměli, že je to vyprodané. Kdybych si za peníze k Vánocům chtěla koupit svetr, tak si ho stejně nevyberu, protože v obchodech je vše přebrané a vybrané velikosti... A jediný vyhovující, co tam byl, byl potrhaný od prstýnků předešlých dam.

  I když mám málo peněz, nebudu si kupovat něco, jen proto, že to bylo v akci... Sml68

  superkarma: 0 04.01.2011, 08:17:37
 12. avatar
  [2] Pentlička [*]

  Taky nekupuji nic jen proto, že je to zlevněné. Pokud si chci něco koupit a potřebuju to a je na to sleva, tak to pochopitelně využiju. Ale cíleně běhat do obchodů kvůli povánočním slevám a kupovat blbiny, na to nemám chuť, čas ani peníze.

  superkarma: 0 04.01.2011, 07:43:11
 13. avatar
  [1] Léthé [*]

  Využívám je výjimečně. Hlavně nekupuji nic, co nepotřebuji, jen proto, že je to levnější.

  Takže pokud si potřebuji i koupit nějakou elektroniku kolem vánoc, je jasné že si počkám až na slevySml80

  superkarma: 0 04.01.2011, 01:15:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme