lidi

Dny roku 2010 se pomalu chýlí ke konci a mnozí z nás se chtě nechtě otočí zpět a položí si otázku: Jaký byl tenhle rok? Byl úspěšný, nebo smolný? Co jsem udělal/la dobrého a co se mi zrovna moc nepovedlo? Stalo se něco zajímavého či významného, co mi změnilo život?

Kdybych měla mluvit za sebe, nemám ráda bilancování a šťourání v minulosti. Dívám se raději dopředu, ale zase ne natolik, abych věci plánovala. Nechávám jim spíš volný průběh. A tak tomu bylo i v mém osobním životě.

Byla jsem ráda, že jsem se rozvedla, a to mi úplně stačilo ke štěstí. Najednou jsem byla svobodná, volná, nikomu jsme se nemusela z ničeho zpovídat a měla jsem konečně pocit, že žiju. Řekla jsem si, že by to takhle mohlo nějaký čas zůstat. Nic jsme neplánovala, nic nečekala, jen jsem si užívala svého klídku.

A pak jsem ho potkala.

Naposledy jsme se viděli před třiceti lety na střední. Byl nenápadný a plachý a jediný zážitek, který si s ním vybavuji, bylo naše společné konferování maturitního plesu. Už tenkrát mě mělo trknout, že je to džentlmen a kultivovaný muž, když mě zachránil před ostudou. Trémou jsem zapomněla text a on to celé odříkal za mě, zatímco já ronila černé slzy v zákulisí. Byl do mě zamilovaný, jenomže to jsem netušila, a i kdyby: Tenkrát mě spíš přitahovali drsani, rozervanci a problematičtí týpci než něžní premianti v brýlích.

A ten premiant v brýlích dostal za úkol shánět spolužáky na sraz maturantů... pozval mě na sklenku a od té doby jsme spolu. Červená knihovna hadr. Takže pokud bych se měla ohlédnout za rokem 2010, byl pro mě jedním z nejšťastnějších.

A co vy, milé ženy-in? Svěříte se mi také s něčím, co vás minulý rok potkalo? Stalo se něco, co změnilo váš život? Potkala jste někoho zajímavého, který stojí za zmínku? Našla jste novou lásku, přátele? Byl pro vás minulý rok úspěšný v osobním životě? Nebo jste měla spíš smůlu? Která událost vás nejvíc poznamenala.

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Za svůj příspěvek můžete získat hezký kosmetický balíček

Reklama