Styl

Dnešní téma: Můj nejmilejší šperk

Snad každá z nás má nějaký šperk, který je jejímu srdci milý. Nosíme ho stále u sebe, na prstě, krku nebo uších a připomíná nám osobu, která nám ho věnovala, nebo příležitost, při níž nám byl věnován. Věnujme tedy těmto milým věcičkám samostatné téma.

sperk

Když dovolíte, přiložím si své želízko do ohně. Já mám takové šperky dva. Do nedávna to byl briliantový zásnubní prstýnek, který jsem dostala k narozeninám od maminky bývalého manžela. Záměrně nepíšu tchyně, protože tohle nelichotivé pojmenování si určitě nezaslouží.

Nepozastavujte se, prosím, nad tím, že jsem „zásnubák“ dostala od tchyně. Asi to tak mělo být a prstýnek mi byl souzený. Kdyby to bylo bývalo tak, jak mělo, už bych ho s největší pravděpodobností nenosila a možná bych ho v afektu spláchla do záchodu, jak to některé ženy dělávají. Teď přeháním, ale v každém případě by mi bylo žinantní ho nosit. Takhle s tím nemám nejmenší problém a pyšním se památečním prstýnkem od osoby, která mi zůstane navždy blízká, bez ohledu na to, že už nejsem její snachou.

Mám ho už deset let a až na drobné výjimky jsem ho nesundala z prstu. Nosím ho nejen proto, že se je krásný, ale má pro mě především hodnotu pocitovou.

Stejně jako druhý prstýnek, který mu už pár týdnů dělá společnost. Ačkoliv je z mědi, je těžký a barví kůži nazeleno, znamená pro mě hodně, protože byl ukován a darován z lásky.

Máte také nějaký šperk, který je vám přirostl k srdci? Proč si ho tolik ceníte? Je to prstýnek, řetízek, nebo náušnice? Od koho jste ho dostala? Při jaké příležitosti? Nosíte ho stále při sobě, nebo si ho naopak „šetříte“ ve své šperkovnici? Který šperk vám v životě udělal největší radost? Už jste někdy nějaký šperk ztratila? Máte nějakou vzpomínku, nebo příhodu, která se váže ke šperku? 

Napište nám na dnešní téma na redakce@zena-in.cz

Co můžete získat za svůj příspěvek?

Mám pro vás originální šperk od Julie Wimmer a kosmetický dáreček ANEW Platinum od Avon k tomu.

   
12.01.2011 - Doplňky - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [5] sdrawa [*]

  Moje nejmilejší šperky jsou snubní prsteny, nejlépe zlaté a s brilianty

  superkarma: 0 02.03.2013, 11:30:34
 2. [3] TheBestOf [*]

  Mým nejmilejším šperkem je prstýnek od maminky, který střežím jak oko v hlavě, a pak ještě hodinky DKNY, které jsem dostala od přítele spolu s vyrytým věnováním. Sml16

  superkarma: 0 22.01.2012, 19:08:39
 3. avatar
  [2] QVERA [*]

  K TŘINÁCTÝM NAROZENINÁM JSEM DOSTALA OD MÉ MAMINKY STŘÍBRNÝ ŘETÍZEK SE SEDÍCÍM JEZEVČÍKEM JEDNO UCHO ZVEDNUTÉ A DRUHÉ SKLOPENÉ ,MĚLA JSEM Z TOHO PŘÍVĚSKU VELKOU RADOST,POŘÁD JSEM HO NOSILA,V 19 LETECH JSEM SE VDALA A DOSTALA PŘÍVESEK OD MANŽELA,TAK JSEM SI HO ULOŽILA,DO ŠPERKOVNICE,PO NAROZENÍ MÉ DCERY  1971 JSEM DOSTALA NÁUŠNICE,KTERÉ JSEM TÉŽ NOSILA,JENŽE V ROCE 1979,NÁS VYKRADLY A TÉŽ SI ODNESLY TEN STŘÍBRNÝ PŘÍVĚSEK S ŘETÍZKEM,OD TÉ DOBY STÁLE KOUKÁM ŽENÁM NA PŘÍVĚSKY JESTLI HO NĚKTERÁ NEBUDE MÍT NA KRKU,A PŘÍVĚSEK BYCH ZISKALA NAZPĚT,JE TO UŽ 32 LET A STALE VĚŘÍM, ŽE JEŠTĚ JEDNOU SE STÍM PŘÍVĚŠKEM SETKÁM,VŽDYŤ TEN SVĚT JE TAK MALÍ, KOLIKRÁT SE SEJDOU LIDI CO MAJ ZNÁMÍ,A PAK SE PŘIJDE NA TO ,ŽE JSOU TO I VAŠI ZNÁMÍ,KDO HLEDÁ TEN NAJDE, ALE UŽ TOMU MOC NEVĚŘÍM,PRĚSTO VŠECHNO, BYCH SI PŘÁLA TEN PŘÍVĚSEK NAJÍT,BYLA TO PAMÁTKA NA MOJÍ MAMINKU.

  superkarma: 0 13.01.2011, 00:53:38
 4. avatar
  [1] honzik101 [*]

  Když zemřel manželovi tatínek řekl mi tenkrát, je mi tak hrozně,že musím aspoň někomu udělat dnešní den hezčí a koupil mi luxusní zlatý žetízek. Nepřipomíná mi nic zlého,miluju ho a nikdy ho nesundavám. Měla jsem zlatý prsten  a ten, když jsem si vzala, tak se něco zlého stalo.Ne,ne,ne to je jen pověra, říkala jsem si a pak to přišlo.Ten den mi auto zabilo 17ti letou dceru. Spláchli jsme ho s manželem do WC.

  superkarma: 0 12.01.2011, 11:40:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme