Venku je samec, kosa, kláda, klendra, zkrátka zima, že bys psa nevyhnal. Žel, sami sebe vyhnat musíme. V dnešním stylovém tématu se budeme věnovat „drtičům mrazu“. Jaké jsou ty vaše?

V takových dnech, kdy k sobě přimrzají nosní dírky, módu moc neřešíme. Tedy nechci mluvit za vás, ale já se přiznám, že před elegancí dávám přednost teplu. Stejně každý kouká, jak se co nejrychleji přepravit z místa na místo, a vy jste mu šum a fuk. Takže styl nestyl, hlavně teplíčko.

Jsem dost zimomřivá. A tak se nabalím jako cibule, že se sotva hnu. Vypadám jak Eskymák, ale je mi to srdečně jedno. Když tady padají teploty k mínus deseti, vždycky si vzpomenu na Finsko.

Tam jsem zažila největší mrazy svého života, mínus třicet tři, a přežila je díky vrstvám. Tanga jsem vyměnila za nohavičkové bombarďáky, překonala nechuť k punčocháčům a natáhla přes ně ještě bavlněné nadkolenky. Místo módních, zato nehřejících džín lyžařské oteplovačky, místo slušivého topu několik triček s dlouhým rukávem a tlustý vlněný rolák. Blahořečím chvíli, kdy jsem nepohrdla vietnamským obchodem a koupila si dlouhý kabátospacák ke kotníkům. Žádná krása, ale co, teplo až na paty. Ještě omotat nos a ústa šálou, narazit ušanku a beránčí palčáky. 

Stojím jak sněhulák a nemůžu se ohnout, abych si zavázala tkaničky. Sundám spacák a obuju boty do mínus dvaceti. Psychicky se připravím na šílenou kosu, zatnu zuby a vyrazím do ulic. S hlavou skloněnou k chodníku metelím neskutečnou rychlostí z bodu A do bodu B. V bodě B mám ojínělou ušanku a vlasy, co zpoza ní nedopatřením vyklouzly. Vypadám jak polární badatel.

Takhle nějak se oblékám poslední dobou.  

dana

A co vy, milé ženy-in? Jaké jsou vaše drtiče mrazu? Koukáte na trendy, nebo dáváte přednost teplu? Co máte nejteplejšího na sebe? Kdy jste zažila největší zimu a musela se pořádně nejvíc nabalit? Co musíte mít v teple především? Nohy, ruce, nebo uši? Co vám nejčastěji mrzne a co děláte proto, abyste se zahřála? Nosíte speciální termo prádlo? Bez čeho byste v zimě nedala ani ránu? V čem jste vyrazila dnes? Co vás kromě oblečení dokáže nejvíc zahřát?

Napište nám na dnešní stylové téma na:

redakce@zena-in.cz heslo dne: Drtiče marzu

Za svůj příspěvek můžete získat pletenou šálu a rukavice.

 

 

 

Reklama