Dnes jsem pro vás připravil jednu z klasických šifer, která se však nepoužívá příliš často. Dnes budete muset přemýšlet…

Položil jsem vám otázku, neboť patřím mezi ještírky. Mnohé z vás již tuší, do jaké sekty předvídající konec světa má otázka míří. Jistě Vesmírní lidé. Ale ta otázka vás asi nenapadne, takže odpověď nehádejte.

Zde máte otázku:

JENPKÁC9ČKNVPÁY /  ASJEUEAÍTRVOE95AAAOUIOASLJĎN? / KMJNER1ZLMKTEA

Zmatek což? Ale věřte, že je to jednoduché a řešení nezabere dlouhou chvíli. Já ten text dokážu přečíst i bez přepisování… Ale já vím, jak to je. Vy ne.

Nejsem zákeřný a tak vám dám nápovědu. Tedy dokonce dvě nápovědy.

  • 1. nápověda – 3
  • 2. nápověda – koleje

Tak tedy vzhůru do boje. Pokud vám nápověda nic neřekla, co to takhle zkusit se strýčkem? Věřte, že řešení se dá dobře dohledat, je to opravdu jedna z nejklasičtějších šifer. A já vám jejím zápisem  velmi zjednodušil řešení.

Otázku tedy znáte. Správnou odpověď by nemělo být složité dohledat.

Správnou odpověď, vložte do odpovědního boxu.

KLIKNI odpovědní box KLIKNI

Nevkládejte odpověď DO DISKUSE POD TÍMTO ČLÁNKEM.

Dále vás žádám, abyste si pod tímto článkem nenapovídaly, neradily atd., abyste nezkazily zábavu těm, co si chtějí na řešení přijít samy.

Soutěž začala dnes tedy ve čtvrtek 20. 12. 2012 v 8.00 a skončí v pátek 21.12.2012 v 8.00. V pátek dopoledne zveřejním správné řešení i odpověď.


Co můžete vyhrát?

V této hádankové soutěži odměníme hned 5 hádajících. Tentokrát je Hádanková soutěž provázána s Velkou vánoční soutěží. 5 hádajících se totiž podělí o balík 100.000 extra bodů do Velké vánoční soutěže. Ano, počítáte dobře, každá z odměněných si přijde na 20.000 bodů - slušná sumička, což?

Tato hádanková soutěž (ve které dostanete každý všední den jinou otázku) probíhá od 19. 11. 2012 do 31. 12. 2012. Pokud odpovíte správně alespoň na 15 hádanek, zařadíte se do slosování o již zmíněný balík bodů!

extra body

Reklama