Dobrý den. Tak dnes jsem se rozhodla poctivě reagovat na všechny záchytné body uvedené u tématu prevence.

Jakým způsobem se staráte o své zdraví?

Dnes na mě čtenářka PBD vyzrála a odpověděla mi na všechny otázky. Můžete klidně postupovat stejně, ale možná vás napadně něco, na co jsem zapomněla. Budu ráda za každý příspěvek na dnešní téma

Řekla bych, že přiměřeným:) Oblékám se tak akorát, občas se nechám zkouknout nějakým tím odborníkem na tělo.Taky si občas dopřeji vitamínky v zelenině a ovoci (přiznávám, mohla bych i častěji:) Dopřeju si jednou denně bylinkový čaj – dřív jsem je pila s odporem, když mě něco trápilo. Dnes si je dávám s chutí a protože se nic nemá přehánět, tak je jednou denně a střídám různé čaje – jednopruhové i mixíky bylinek:) A tu a tam si zobnu nějaký ten doplněk stravy. Ale ne podle přiloženého letáčku, protože bych sice udělala radost výrobcům, ale protože se nic nemá přehánět (a tělo nadbytky vylučuje) tak si prostě nepořizuju předraženou moč:)

Chodíte pravidelně na preventivní prohlídky? Na jaké? Jak často?

Chodím jednou za rok k zubaři. Na gynekologii  také nezanedbávám. Ale k obvoďačce na preventivky nechodím.Já u ní byla vlastně jen dvakrát.Jednou na takové rychlo preventivní kontrole při přijetí (cca 5 let zpět) a jednou jsem potřebovala kartu.

Víte, na jaké máte nárok? Využíváte toho?

Abych řekla pravdu,tak vlastně nevím.Řekla bych,že jednou za rok mám narok na zubaře,jednou za dva na obvoďáka-a jinak nevím,a ani vlastně tohle nevím jistě.Jej,pro upřesnění,nemám nárok na zubaře,ale na kontrolu zoubku u něj a to samo s obvoďačkou :)

Snažíte se jíst zdravě? Sportujete, otužujete se? Nekouříte?

No,já vlastně nevím jestli jím zdravě:) Protože vlastně nevím co je ta dnes tolik módní zdravé stravovaní.Teda spíš je v modě o něm mluvit a řešit ho:)

Sport? No,pokud mi to uznáte za sport,tak chůze pešky:) A kouření ..moment,hned odpovím,ale spadnul mi zapalovač:) Ale vážně,nespadnul, protože nekouřím – tedy teď nekouřím. Jinak patřím mezi kuřáky-možná bych to měla tajit, abych se udělala lepší..a otázku vynechat . Ale co, jednou jsem se rozhodla, že budu poctivě reagovat, takže žádné přehlížení otázek:)

Nebo tomu necháváte volný průběh?

Teď teda nevím čeho se ta otázka týká-ale pokud zdravého stravovaní, tak ano, nechávám tomu volný průběh, ale chuťové buňky občas krotím:)

Běžíte hned k lékaři, jakmile vás „někde píchne“, nebo se „samoléčíte“

Záleží na tom, co mě trápí. Když jsem nachlazená, tak samoléčba. Když mám podvrknutý kotník nebo ruku- tak taky samoléčba. Po těch mých xy návštěvách chirurgie už poznám, kdy je třeba sádra a kdy stačí elastik a klidový režim, popř. obklady či mazání:) Když by mi náhodou vyhřezlo játro-tak bych lékaře vyhledala, nebo v tomto případě se spíš lékařem vyhledat nechala po zavolaní 112:) 

 K doktorovi mě jen tak běžet neuvidíte, protože játra mi nevylézají a ostatní orgány taky drží své pozice:) Už se ani tolik nepodvrkávám a tak.Teda ne že bych byla menší lempl, to ne-ale už po létech praxe umím padat a  celkově je moje tělo na mojí lemplovu už vcelku imunní:)

Kolikrát do roka vás sklátí chřipka nebo angína?

Nachcípaná bývám maximálně  jednou do roka a angínu jsem měla jen jednou v životě.

Jak je na tom se zdravím vaše rodina? Pocházíte z rodu, který má „tuhý kořínek“?

Jj,jsme velká banda tuhých kořínků:)

Necháváte se očkovat proti chřipce?

Nenechávám – na tyhle očkování nevěřím. Přijde mi to jen jako lobby farm.firem.Uznávám jen očkovaní povinná –ostatní je jen  pro mě vyhazovaní peněz a proto se ho neúčastním.

Chtěla bych ještě dodat,že mi některé reklamy(ať už TV či „papírové“ nebo on-line) přijdou vlastně jako citové vydíraní a nátlak – hlavně když si berou jako „rukojmí“ děti.

Máte nějaké speciální pojištění?

Dřív jsem měla úrazové. Dnes žádné speciální pojištění nemám a ani o něm neuvažuji.

Dotazník vyplnil/a - PBD

Milá PBD, díky za vyčerpávající odpověď a přeji nadále hodně zdraví a tuhý kořínek po předcích

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s přístupem ke zdraví vy, milé ženy-in?

  • Chodíte pravidelně na preventivní prohlídky? Na jaké? Jak často?
  • Víte, na jaké máte nárok? Využíváte toho?
  • Snažíte se jíst zdravě? Sportujete, otužujete se? Nekouříte?
  • Nebo tomu necháváte volný průběh?
  • Běžíte hned k lékaři, jakmile vás „někde píchne“, nebo se „samoléčíte“
  • Kolikrát do roka vás sklátí chřipka nebo angína?
  • Jak je na tom se zdravím vaše rodina? Pocházíte z rodu, který má „tuhý kořínek“?
  • Necháváte se očkovat proti chřipce?
  • Máte nějaké speciální pojištění?

Napište nám, podělte se s námi o své názory a třeba i rady.

Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Na co se můžete těšit vy?

vitamíny

Reklama