A je to tady! Událost, na kterou všichni filmoví fanoušci léta čekali! Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger, dvě legendy, které v podstatě založily akční žánr, spojí své síly jako dva hlavní hrdinové v napínavém vězeňském thrilleru Plán útěku.  

Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger se na plátně poprvé setkali již při natáčení filmu Expendables: Postradatelní (2010), kde měl ovšem Schwarzenegger jen drobný štěk. Plán útěku se tak dá považovat za první film, ve kterém se tyhle dvě ikony akčního filmu setkávají poprvé v rovnocenných hlavních rolích, navíc jako „kámoši“.
Takže věčná otázka, kdo by komu dal nakládačku, zůstane dále nezodpovězena.

kdokomu

Kdo komu by dal nakládačku?

Děj filmu

Ray Breslin (Sylvester Stallone) je útěkář na objednávku. Živí se totiž jako expert na infrastrukturu vězeňských zařízení, do nichž se nechává zavírat, aby našel skuliny v zabezpečovacích systémech. Ty jsou pak následně na základě jeho analýz  -  a efektních útěků - odstraňovány a zdokonalovány.
Nyní nastupuje výkon trestu k nové zakázce, avšak vězeňský komplex, ve kterém se ocitl, byl kompletně postaven na základě jeho dosavadních poznatků a připomínek k zabezpečení věznic, tudíž se Ray ocitá ve své vlastní, dokonalé pasti.
Navíc nikdo neví, že by byl něco jiného než řadový vězeň, takže propustka na svobodu po dobře odvedené práci je téměř nulová.

Po obvyklých počátečních neshodách se Rayovým parťákem v novém „domově“ stává místní vězeňský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), který si zde odpykává trest za kyber-terorismus. Ani jemu se ve vězení moc nelíbí.
A kdo jiný než tihle dva by se měli dostat přes Rayovi bezchybné zabezpečovací systémy?
A je to, že se oba ocitli v této bezvýchodné situaci, opravdu jen nedorozumění a shoda náhod, nebo něčí pečlivě promyšlený plán?

To už se dozvíte, když se půjdete na tyto dvě akční ikony podívat do kina.
(na televizní obrazovce jejich svaly tak nevyniknou :)

Fotogalerie:

plakutek

V kinech od 17. října 2013 !

Doporučená přístupnost: 12 let 
Scénář: Miles Chapman, Jason Keller
Režie: Mikael Hafstrom
Hrají: Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, James Cavizel, 50 Cent, Sam Niel

Zdroj a použité fotografie www.bontonfilm.cz

 

Reklama