Kam se podělo kouzlo Vánoc z našeho dětství? Ptá se ve svém příspěvku čtenářka s nickem Ikar. Přečtěte si její krátké a tak trochu smutné zamyšlení nad současnými Vánocemi.

Tak tady přemýšlím, co pro mne už několik let Vánoce znamenají a jsem z toho smutná. Ještě si pamatuji, jak jsem se na mě jako dítě strašně těšila a jaký to byl kouzelný čas. Rodiče se nám snažili dělat nádherné svátky. Zdobení stromečku, procházka a dárky. Měli jsme radost i z maličkostí.

Dnes už to kouzlo nevidím a je mi to líto. Vždyť vidím Vánoce už od září, kdy prodejci sklidí školní potřeby a nahradí je Vánočním zbožím.

Snad se to změní, až uvidím moje děti, jak se těší na kapra ve vaně a  na dárky, nad kterými se jim rozzáří očička a na tváři se jim objeví úsměv. Také bych chtěla, aby u nás nosil dárky Ježíšek a né nějaký Santa Klaus.

Přeji všem krásné prožití svátků a štastný nový rok.

Ikar

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Milá čtenářko Ikar. Děkuji za příspěvek.

Asi nezbývá než se trochu oprostit od okolního konzumu a udělat si Vánoce po svém. Přeji vám, aby se ty letošní vydařily.

Hezké Vánoce a šťastný Nový rok

Jak se díváte na současné Vánoce vy, milé ženy-in. Cítíte to také tak? Napište nám svůj názor nebo třeba nějakou vánoční příhodu na adresu:

redakce@zena-in.cz

Reklama