Zdravím vás při pátku, dámy.

Na nebi nic, co by si zasloužilo označení mráček, jen pár fousů páry, které stín rozhodně nedají. Dnes je den jako stvořený k tomu nebýt u počítače.

Jenže u něho sedím já i vy, tak se pojďme seznámit. Jsem Richard. Mějte mne rády, chce se říct, ale stejně jako neporučím počasí, neporučím ani vám. Nějakou vtipnou hlášku na úvod? V tomhle vedru? Stěží. Zkusme to se seznámit přes zvíře, to prý taky funguje.

Včera jsme si domů přinesli kotě mainské mývalí kočky. Jmenuje se Chiméra a je to velice uvědomělá kočičí slečna. Byl to také strach, jak na ni napoprvé zapůsobit – kočka hned pozná, co a jak a nebylo by nic horšího, než kdybych jí na očích uviděl, jak si pro sebe říká: „Co to tu na mě zkouší, pche?!“

Na té fotce, to je ona. Naštěstí to s kočkami umím. Nejdřív nám tu zalezla za psací stůl, pak, když jsme ji odtud vylákali, ukázala že se k nám hodí – zalezla do knihovny. Teď je potřeba zmínit jeden vtip:

„Krmí mě! Stará se o mě! Hraje si se mnou! To musí být bůh!“ řekne si pes.
Za to kočka si pomyslí: „Krmí mě! Stará se o mě! Hraje si se mnou! Já musím být bůh!“

A tak to je. Utáhl jsem ji na kuřecí krk. Došlo jí, že se tu s námi může mít božsky. Hned jak maso decentně požužlala, zcela samozřejmě se vydala do postele. A už se z ní nehla. Teď mě tu pozoruje a tváří se trošku dotčeně, že tu cosi píšu, místo abych se věnoval jí. Zkrátka láska na první pohled.

Asi s sebou začnu nosit kuřecí krky po kapsách. Třeba to zabere i na dvounohé. A nebo ne? Třeba mi poradíte něco jiného. Rád se nechám poučit o tom, co platí právě na vás, milé dámy. Léto, téma a dnes i já jsme vaši.

Co na vás zabírá, ženy-in?
Je to vtip a zajímavý nápad, jak oslovit?
Nebo je to jedno a v podstatě záleží na vzhledu?
Roli hraje určitě i sebejistota. Jak velkou?

Seznámil se s vámi někdo přes nějaký nečekaný dar?
Květiny? A co dopis od neznámého?
A co ty trapné pokusy?

Jak nejzoufaleji se vás někdo pokusil „sbalit“?
A co se vám v dlouhodobém horizontu ukázalo nejtrvanlivější?
Jak zněla první věta muže, se kterým jste dodnes?

Neříkejte, že si ji nepamatujete, to byste nebyla žena!
Určitě mi to všechno napište! Je léto!
Je léto a ty nezadané z vás budou vědět, co ano a co ne!
Směle do toho!
redakce@zena-in.cz
Nejzajímavější příspěvek oceníme dárkem.

Reklama