Ať už při editačních dnech, nebo při osobních setkáních jsem zjistila, že mnohé z vás jste velmi manuálně zručné. Pojďte se se svými dovednostmi podělit i s námi ostatními. Ode dneška – 14. září 2011 startuje nová soutěž: TVOŘÍME s Ženou-in.

Průběh a podmínky soutěže

Soutěž potrvá do 12. prosince 2011, do půlnoci. Až do této doby můžete posílat své výtvory, a to formou fotografií a také přiloženým písemným, nejlépe i fotografickým postupem práce.

Vaše práce budeme průběžně zveřejňovat v rubrice Domácnost, pod hlavičkou: TVOŘÍME s Ženou-in.

V týdnu od 12 – 18. prosince pak bude na našich stránkách probíhat dvojí hlasování o nejzajímavější domácí výtvor.

Vyhodnocení a odměna

Výhrou budou dvě dárkové poukázky, každá v hodnotě 1000 Kč do nákupního centra Ikea, výběr zboží dle vlastního výběru.

 • Jednu výherkyni vyberete na základě hlasování vy, čtenářky
 • Druhou výherkyni vybereme my tady, v redakci.

Tak háčkujte, vyšívejte, modelujte, lepte, tvořte… a hlavně posílejte.

Buď přímo na e-mail: stuskova@zena-in.cz, a nebo na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Do hlavičky nezapomeňte připsat: TVOŘÍME s Ženou-in

Nultý příspěvek

Jako nultý soutěžní příspěvek  (č. 0) jsem zařadila zpětně do soutěže i nedávno zveřejněný článek: 3D decoupage z ubrousků

 

Soutěžní příspěvek č. 1. Dekorativní stromeček z nerozkvetlých poupátek, poslala Janny199

Blíží se podzim a některé kytičky už kvůli zimě nerozkvetou. Nerozkvetlá poupátka růží můžeme využít např. na dekorativní stromeček. Pokud nemáme poupátka, můžeme si malé růžičky vyrobit třeba i z látkové stužky.

stromecekjedna

K výrobě budeme potřebovat

 • usušená poupátka růží (příp. si vyrobené růžičky ze stužky)
 • papírovou nebo polystyrenovou kouli
 • tavnou pistoli,vařený škrob
 • nůžky
 • dvě barvy stuhy (šířka asi 1,5 cm)
 • zelené lístečky ( z nějaké umělé květiny) nebo potpourri
 • asi hrst kamínků
 • květináč ( plastový ,dřevěný nebo keramický...)
 • větvičku z jakéhokoli stromu
 • bezbarvý lak a trochu sádry
 • jehlu a nit, několik korálků nebo perliček

Postup práce

Nerozkvetlá poupátka usušíme ve tmavé a suché místnosti. Připravíme si polystyrenovou kouli (běžně k dostání v drogerii nebo květinářství).

poupata

fotodva

Tavnou pistolí přilepujeme jednotlivá poupátka a mezi ně vlepujeme lístečky. Pokud nemáme usušená poupátka, vyrobíme si je z látkové stužky. Nejdříve si uvaříme hustý škrob. Nastříháme stužky asi 30 cm dlouhé, namočíme do škrobu, setřeme prsty a pak namotáváme na prst až vznikne růžička.

fototri

fotoctyri

Konec stužky zašijeme několika stehy, aby se stužka nerozmotala. Necháme ztvrdnout. Takto si připravíme asi 20 růžiček. Můžeme použít dvě barvy, aby byl stromeček pestřejší. Pak dovnitř vlepíme perličku. Takto připravené růžičky opět pistolí přilepujeme na polystyrenovou kouli. Když máme celou kouli polepenou, nasadíme ji na připravenou větvičku, kterou jsme předtím nalakovali. Větvička může být rovná nebo mírně pokroucená. Oloupeme kůru a smirkovým papírem vyhladíme. Před lakováním ji můžeme omotat vrbovým proutkem, který nahoře i dole přivážeme nití.

fotopet

fotosest

fotosedm

fotoosm

fotodevet

Takto připravený stromeček postavíme do květináče a zalijeme trochou sádry. Květináč můžeme použít jak plastový, tak dřevěný, nebo i keramický. Po zatvrdnutí sádry nasypeme do květináče kamínky. Povrch kamínků můžeme přelakovat, aby byl hezky lesklý. Nahoru na kamínky můžeme také přilepit lísteček (rovněž na větvičku) a dozdobit můžeme např.samolepícími beruškami.

strom

stromecekdva

Ačkoli podle postupu vypadá tento stromeček složitě, je velmi jednoduchý. A navíc - tenhle stromeček nikdy neuvadne, nemusíte jej zalévat a bude vám dělat parádu dlouhou dobu.

Janny199

TVOŘÍME s Ženou-in

 

Reklama