Dobré ráno milé čtenářky, milovnice zimy v reálu i na obrázcích. Dnešním tématem dne je váš vztah k zimě a zimním sportům.

Dnes jsem se jako každý den těšil, až otevřu oči a uvidím na okně malovat mráz. V Praze dnes nemaloval.  Vždy když se tohoto důkazu, že venku vládne mráz, dočkám, vzpomenu si na své dětství a vychladlý dětský pokoj. Ten byl vytápěn lokálními kamny a poté co vyhasly, stávalo se, že v tuhých zimách mi ráno šla od pusy pára.

Dnes je v mém bývalém dětském pokojíčku ústřední topení a tak na večerní usínání s pohledem na rozpálená kamna a praskot a vůni uhlí a dřeva mohu jen vzpomínat.

Ale asi v té době se ve mně zrodila láska k zimnímu období. Ne že bych neměl rád teplo. To ano, ale mám k němu jednu výhradu. Když je ho moc, není se před ním kam schovat. Před zimou se mohu zavrtat do bundy, čepice, šály, rukavic, zalézt do bytu a pustit topení, sednout ke krbu a dát si teplý nápoj. V létě, poté co se svléknu do plavek, již nemohu odložit nic a musím trpět a potit se.

I proto, když jsme minulý týden připravovali témata na tento týden, jsem zavýskl radostí nad tím, že si s vámi budu povídat o vašem vztahu k zimě a zimním sportům.

Nebudu tedy mlátit prázdnou slámu a pustím ke slovu vás.

  • Máte ráda zimu?
  • Máte ráda zimní sporty?
  • Jezdíte, běháte, skáčete na lyžích?
  • Umíte postavit iglú?
  • Máte nějakou veselou historku spojenou se zimou?

Své příběhy, úvahy, reportáže, pozvánky, videa i fotografie k tomuto tématu posílejte na e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jako odměnu za příspěvek pošlu jedné z vás krásnou, teplou šálu a čepičku, kterou pro vás na sebe oblékla naše Klárka!

sala

Reklama