Zažila jste někdy mikrospánek? Toto riziko se zdaleka netýká jenom řidičů, může ohrozit kohokoliv z nás. Třeba ve výtahu, nebo na chodníku. Najednou prostě přestaneme na setiny vteřin vnímat realitu.

mikrospánek

Obecně lze říci, že mikrospánkem jsou ohroženi všichni lidé. Každý může podlehnout únavě a mikrospánku, a nemusí u toho právě sedět za volantem. Může sedět v čekárně u lékaře, v tramvaji, nebo na pracovní poradě. :)

Nejrizikovějšími skupinami mikrospánku jsou mladí muži, lidé pracující na směny, samozřejmě profesionální řidičky, ale také lidé s poruchami spánku, ať už z hlediska zdravotního, nebo z příčiny stresu a únavy.

Nejrizikovější doba mikrospánku nastává v noci, kdy je naše tělo nastaveno na spánek, ale pozor, také v pozdních, odpoledních hodinách, kdy se vracíme z práce a jsme po celém dni unaveni.

Kde to jsem?

Nedávno se mi stalo, že jsem šla pěšky domů z práce, jdu, jdu, jsem zamyšlená, a najednou jako by mě někdo probral? Kde to jsem? Stála jsem u kostela na úplně opačném konci ulice a vůbec si nepamatuji, jak jsem se k tomu místu dostala. Měla jsem stav naprostého nevnímání. Únava, přepracovanost, kdo ví? Každopádně štěstí, že jsem nepřecházela tramvajové koleje. 

Mikrospánek v automobilu, na ten si dávám pozor, to jsem naopak bdělá. Ale jinak takový ten výraz hledění do blba, ten mám často. :)
A jak jste na tom vy, ženy-in?

Téma dnešního dne 1. srpna: Mikrospánek

Mikrospánkem se dá nazvat i náš stav nevědomí, nevnímání, „hledění do blba“.

  • Měly jste tento stav někdy?
  • A kdy a kde nejčastěji?
  • Zažila jste vy sama nebo někdo z blízkého okolí i mikrospánek za volantem?
  • Napište, i když tyto stavy nemáte, jak to děláte, že jste svěží, bdělé a odpočaté?
  • V čem je podle vás mikrospánek nejnebezpečnější a nejzákeřnější?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný dárek, knihu od nakladatelství ARGO Něžnost (psali jsme o ní zde) a krém na ruce od AVONU.

darek

Reklama